Hledáte vhodný narozeninový dárek pro své děti či vnoučata, ale nevíte, co jim pořídit? Potěšit děti je v současné době velice náročný úkol. Na trhu se nachází nepřeberné množství hraček a vybrat tu správnou, tak není vůbec jednoduché. Proto máme pro vás tip na výtvarné a kreativní potřeby. A proč se poohlédnout právě po výtvarných potřebách? 

Malování má mnoho pozitiv

A proč zvolit právě výtvarné potřeby? Rozvíjet v dětech kreativitu se totiž vyplácí z mnoha důvodů. Malování v dětech podporuje fantazii, zlepšuje jejich motorické schopnosti a pomáhá se zvládáním trpělivosti. Existují názory, že lidé věnující se malování v dětství dokáží v dospělosti lépe řešit problémy a přichází s kreativními způsoby řešení problémů. Nakonec výtvarné potřebymůžete pořídit i dospělým, jelikož se jedná o skvělou relaxaci.

Výtvarné a kreativní potřeby nabízí velký výběr

Výtvarné a kreativní potřeby v sobě zahrnují nepřeberné množství potřeb, kterými lze rozzářit oči jakéhokoliv dítěte. Je však důležité se při výběru výtvarných potřeb zaměřit na několik základních aspektů. Mezi důležité aspekty patří zejména věk dítěte, pohlaví a zájmy dítěte. Jedině tak se vám podaří vybrat správné výtvarné a kreativní potřeby.

Pokud jste přesvědčeni o tom, že by vaši ratolest bavilo malování, pak v základní výbavě by neměly chybět zejména štětce na malování obrazů, malířské plátna či čtvrtky a barvy. 

Nemusí jít pouze o malování

Myslíte si, že by malování vaše dítě nebavilo? Kromě malování můžete s dětmi vyzkoušet i různé jiné kreativní činnosti. Ať už se jedná o odlévání, ke kterému stačí pořídit odlévací formy a materiály pro odlévání, jako je sádra, latex či pryskyřice. Sádrové odlitky si pak mohou děti vybarvit. K malování odlitků jim poslouží především temperové či akrylové barvy. Dále můžete s dětmi vyzkoušet výrobu svíček či mýdla. U dívek můžete sáhnout také po různých korálcích vhodných k výrobě náramků, náhrdelníků či náušnic.

Další inspiraci najdete na e-shopu či v kamenné prodejně Kreativ – výtvarné potřeby Praha.