Blíží se vám třicítka? Ať už je to opravdu za pár měsíců, zbývá vám k tomu ještě rok nebo dva, už i tak začínáte bilancovat a přemýšlet nad tím, co vám život dal. Přeci jen, jde o takový první milník a první životní posun. Pokládáte si některé důležité životní otázky? A znáte na ně odpovědi? Na co je dobré se zeptat? Každý přece žije svůj život tak, jak chce nebo tak, jak aktuálně může.

Třicítka jako motivace k novému životu

Odborníci mají za to, že právě na prahu třicítky je dobré si položit hned několik otázek. Můžete na ně znát ihned odpovědi, můžete si to dlouho promýšlet nebo odpovědi hledat. Třicítka je ideální věk na to, aby se člověk podíval na svůj život. Na to, co jste dosud dokázali, co možná chcete dokázat. A pokud máte pocit, že potřebuje změnu, pak je třicítka nejvyšší čas na to, dělat vše tak, jak to opravdu chcete. Na co se tedy sebe zeptat?

Když zítra umřu, jsem spokojená se životem?

Na začátek poněkud pesimistická otázka, která vám ve finále má dát zpětnou vazbu o tom, jak vidíte svůj život. Podívejte se reálnýma očima na svůj život a ruku na srdce. Jste spokojená? Skutečně žijete? Nebo jen přežíváte? Jestliže nejste s celým životem spokojená, je čas na změnu. Pokud vidíte problém jen v určitých aspektech, zapracujte na nich.

Vaše největší inspirace?

V životě je dobré mít vzory. Ty obdivujete, vzhlížíte k nim ať už podle charakteru, životnímu příběhu nebo díky tomu, že se zvedli a dělají to, co je baví. Proč vás tento člověk inspirujte? Řekněte si to! Nebo ještě lépe, napište si to! Najednou uvidíte, co všechno na druhých obdivujete a možná podvědomě chcete také pro sebe.

Dala jste svým blízkým najevo, jak je máte ráda?

Ať už to je kamarádka, partner, rodina nebo děti, ne všichni automaticky vědí, že je máte ráda, že o ně pořád máte zájem, že chcete být s nimi. Je důležité dávat vědět, že tomu tak je. Ke štěstí potřebujete mít okolo sebe lidi, kteří vás mají rádi a které máte ráda vy.