Pokud se pouštíte do rekonstrukce obydlí, neměli byste se zaměřovat pouze na vybavení interiéru. Značnou pozornost si zaslouží i nejslabší články nemovitosti, jako jsou garážová vrata, okna a vstupní dveře. Pochopitelně, dané téma je poměrně rozsáhlé, a proto se v následujících řádcích zaměříme konkrétně na garážová vrata a stínící techniku oken.

Venkovní žaluzie, nebo raději rolety?

V letním období poslouží jako ochrana před sluncem, v zimním období pomohou zlepšit tepelněizolační vlastnosti oken. První možností jsou venkovní žaluzie, přičemž žaluzie je možné naklánět podle toho, jak moc přirozeného světla chcete v interiéru. Venkovní žaluzie umožňují větrání, i když jsou zatažené, což je jejich nesporná výhoda.

Další variantou jsou venkovní rolety, které nejenže využijete jako ochranu před sluncem, ale jsou i skvělou ochranou proti vloupání. Zlepšují zvukovou izolaci a ochrání vás před nepřízní počasí.

Jaká garážová vrata zvolit?

Pokud součástí vašeho domu je také garáž, zřejmě řešíte i garážová vrata. Existují různá provedení, která se liší tím, jak se lamely zasouvají při otevírání. Snad nejžádanější jsou sekční garážová vrata, u nichž se lamely zasouvají pod střechu. Šetří tak dostatek prostoru před garáží, ale také v ní.

Další alternativou jsou rolovací garážová vrata. Jak už samotný název napovídá, lamely se jakoby rolují do hliníkové schránky umístěné nad stavebním otvorem.

Jestliže máte pozemek ohraničený plotem, až potom vjíždíte do garáže, ještě budete asi řešit vjezdovou bránu. Oblíbenosti se těší posuvné brány, které se dají ovládat dálkově, takže nemusíte z vozidla ani vystoupit. V případě, že máte dostatek volného místa před vjezdem, potom se vám mohou zamlouvat křídlové brány. Určitě najdete řešení vhodné přímo vám na míru.