Pomalu se blíží Vánoce a na člověka už z dálky doléhá vánoční nervozita. Taky to tak zažíváte? Nebo jste šťastnou výjimkou? Prý nejšťastnější svátky v roku, pche! A člověka, aby z toho obíhání krámů, hledání a vymyšlení dárku trefil šlak! Já jsem na to ale letos vyzrála! Pomalu, se na mne ta nejdřív nenápadná obluda jménem předvánoční stres začala cápat a omotávat má svými chapadly, ale letos jsem byla silnější než ona, chapadla jsem odsekla a s volností na duši jsem sobě a celý sví nejbližší rodině koupila zájezd do thajska!

Pomyslíte si: A co ctění tradic? To vám nic neříkají naše svátky, kultura a rodina? No, když tým myslíte pečení medovníků, zabíjení kapra, přejídání se, návštěvy rodin a další přejídání se, čumění na pohádky a tak dále, tak ne nic mi to neříká.  Ale když si povídáme o lásce, blízkosti, přátelství, empatii, odpuštění, radosti, tak to je už jiné kafe. Ano, všechny tyhle věci si ctím a myslím, že právě o nich je duch Vánoc a právě je bychom měli slavit! Když je dokážete slavit uprostřed konzumu a udržet si ty základní ideály to je vaše štěstí, možná se k tomu taky časem dostanu. Nejdřív jsem rozmýšlela nad nějakou chatou na samotě v Alpách, nebo někde kde zaručeně bude sníh, abych se držela alespoň toho, že k Vánocům patří sníh. Pak jsem si ale uvědomila, že je to jenom nějaký ztuhlý společenský koncept a že moje srdce piští po sluníčku a teplíčku!

Letos se však těším na to jak zaplatím poslední neodkladné faktury ve firmě, nabalím celý rodině pár saků-paků a poletím do Thajska. Na ostrov Phuket, Layna Beach, kde nám tu nejlepší vánoční atmosféru vytvoří šum oceánu, ševelení palem a místo zabíjení vánočního kapra si užijeme výlet na thajském slonovi, kterého místo zabíjení raději pohladíme. Tak co? Kde je víc lásky?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here