Výměna baterie je jednou z nejčastějších oprav, o niž mají zákazníci profesionálních servisů zájem. Málokdo se totiž dokáže o baterii starat tak, aby i po letech fungovala jako nová. Zatímco telefon je stále v dobrém stavu, kvůli baterce je kolikrát nepoužitelný už po dvou letech. Nechcete s sebou stále nosit powerbanku?

Výměna baterie iPhone je velmi častá Apple závada. Důvod? Špatná kvalita baterií na vině až tolik být nemusí. Často si za to mohou sami uživatelé, kteří nevědí, jak se k baterii chovat.

Kolik stojí výměna baterie v iPhonu?

Záleží na modelu. Čím starší iPhone, tím levnější servis iPhone. Třeba za výměnu baterky pro iPhone 6S nyní u appleguru.cz zaplatíte jen 690 korun, mají totiž speciální akci. Na druhou stranu výměna baterie v iPhone 11 Pro Max vyjde na 2640 korun v akci.

Úplně levná záležitost to není, nicméně s novou baterií vám telefon bude fungovat ještě dlouho. Možná nevíte, že novou baterií se často vyřeší i problémy s rychlostí. S novou baterkou běží telefon svižněji a plynuleji.

A jak se tedy k baterii chovat?

Chcete-li, aby vám baterie dlouho vydržela v původním stavu, dodržujte následující:

Nevystavujte iPhone extrémním teplotám, nejlepší jsou pro něj teploty 16-22 °C.

Ve vysokých teplotách telefon nenabíjejte. Nikdy jej tedy nenabíjejte například na přímém slunci, palubní desce apod.

Baterii zcela nevybíjejte. Současné typy baterií není potřeba zcela vybíjet, spíš naopak. Někteří tvrdí, že nejlepší je udržovat stav baterie mezi 20 a 80 % nabití.

Pokud už je situace kritická a vy nemůžete z domu bez powerbanky, určitě si domluvte opravu. Výměna baterie je rychlý zákrok, některé servisy vám ho provedou i na počkání. Zkuste to třeba u appleguru.cz, kde zajišťují také servis Macbook, u iPhonu zvládnou vyměnit rozbitý displej, sklíčko kamery i reproduktor.