Pomocí vhodně zvolených hraček můžete vaše ratolesti snadno rozvíjet a dopřát jim dostatek prostoru ke správnému vývoji nejenom jemné a hrubé motoriky. Zároveň je také žádoucí dát jim prostor pro kreativitu a fantazii. V tomto ohledu jsou zajímavou volbou hračky typu Montessori a další podobné, které nejenom že zaujmou, ale také rozvíjejí po mnoha stránkách.

Senzorické hračky – skvělá volba pro malé i velké

Pokud hledáte pro vaše ratolesti hračky, které jim něco dají a neskončí za chvíli někde v koutě, pak jsou perfektní volbou ty, které podporují všechny smysly jako je zrak, čich, chuť i hmat. Vzdělávací hračky a další pomůcky jsou populárním řešením pro rozvíjení vašich ratolestí v tak trochu jiné podobě. Učí motorickým a didaktickým dovednostem zábavnou formou, která děti zaujme a podpoří tak jejich přirozený vývoj. Rozvíjet potenciál těch nejmenších je tak nyní mnohem jednodušší. Smyslík vám nabízí různé druhy produktů tohoto typu, které si oblíbíte nejenom vy, ale i vaši potomci. Vstupte do světa plného pestrých barev, zábavného učení, fantazie a kreativity. Dejte vašim dětem to nejlepší.

Hračka pro stimulování smyslů vhodná pro děti od 3 let

Jednou z možností rozvíjejících hraček jsou tzv. senzorické boxy. O co se vlastně jedná a čím se odlišují od běžných potřeb pro děti? Senzorické boxy jsou navrženy pro děti ve věku od 3 let. Skvěle si s nimi vyhrají kluci i holky, a to díky široké nabídce různých motivů. Pomáhají stimulovat smysly malých capartů, a to atraktivní formou. Přirozeně tak v nich podněcují zájem o fungování všeho možného ve světě kolem nich. Tento přístup k výchově má částečnou spojitost s Montessori přístupem, který má za úkol především více rozvíjet.

Různé varianty vhodné pro kluky i holky

Senzorické boxy jsou svým obsahem velmi rozmanité a stávají se tak atraktivní hračkou, která zabaví na dlouhé hodiny. Vybrat si můžete z neutrálních variant, ale i z variant určených přímo pro kluky nebo pro holky. Kluci budou nadšení ze senzorických boxíků na téma stavba, kde nechybí různé stroje a nářadí. Objevovat mohou i tajuplný vesmír nebo se mohou stát paleontology a prozkoumat různé zkameněliny dinosaurů. Nejenom holky pak nadchne přírodně laděný box na motivy tajuplného lesa a hmyzího hotelu.

Výhody senzorických boxů a poznávání nového

U tohoto typu hraček oceníte především jejich vysokou edukativní hodnotu. Pomáhají zjistit, jak to chodí v přírodě, na stavbě nebo jak vypadá vesmír kolem nás. Nenásilnou formou tak dochází k rozvíjení, a to hned po několika stránkách. Senzorické boxy vás nadchnou vysokou kvalitou zpracování a jsou certifikovány pro děti od 3 let. Máte tak jistotu, že dopřáváte vašim dětem jen to nejlepší, schváleno s maximální možnou kontrolou. Dřevěné komponenty jsou ručně vyráběné, což jim propůjčuje jedinečný vzhled.

Všestranně sestavené senzorické boxíky potěší především svojí rozmanitostí. Obsahuje tak více hraček v jednom produktu. Každý boxík v sobě navíc ukrývá tematickou interaktivní knihu v podobě zajímavého leporela. Ta v sobě ukrývají tajemství a překvapení v podobě nejrůznějších vysunovacích nebo otevíracích prvků a okének. To dělá knihu mnohem zajímavější. Přiřazovací kartičky pak pomáhají poznávat barvy, tvary, čísla, zvířátka a další věci nenásilnou formou. V boxu také najdete organickou a ručně vyráběnou modelínu, kterou miluje snad každé dítko. Je měkká, díky čemuž se s ní velmi příjemně a snadno pracuje, a to i těm nejmenším dětským ručičkám. Navíc je vyrobená pouze a jen z přírodních materiálů, takže nevadí, když nějaký ten kousíček skončí v pusince.