Do Ostravy se nejvíce lidí sjíždí vždy v červenci na festival Colours of Ostrava, který má v tamním industriálním prostředí své nenahraditelné kouzlo. Toto moravskoslezské město má ovšem mnohem víc co nabídnout, takže se sem klidně vydejte i v jiném měsíci. Ostrava čeká, až ji objevíte, i se všemi svými historickými památkami.

Už dávno nejde o město plné smogu, i když svou hornickou minulost zajisté nikdy nevymaže. A to je jenom dobře. Ostatně oblast Dolních Vítkovic stojí za návštěvu podobně jako vyhlídková věž, muzeum Svět techniky či nechvalně proslulá Stodolní ulice.

Prohlédněte si zvířátka a vydejte se do Dinoparku

Pro dospělé představují skvělý program místní muzea a oblasti věnované hornictví. Dozví se mnoho zajímavých informací, které by měl vědět každý Čech. S dětmi se do muzea lze vydat také, ale musíte to vyvážit jinými aktivitami. Velkým lákadlem je třeba ostravský Dinopark či místní zoologická zahrada. V parných dnech lze navštívit letní koupaliště. Celý den vám pomůže zakončit dobrá restaurace Ostrava, kterých je po celém městě spousta. Každopádně si nezapomeňte objednat místní pivo Ostravar, které se vaří již od roku 1897.

Ubytujte se ve stylovém hotelu

Za jeden den lze všechny krásy Ostravy vidět jen těžko. Najděte si proto dobrý hotel Ostrava, ať se můžete zdržet aspoň na víkend. Jestli chcete zažít město se vším všudy, výbornou volbou bude stylový čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria vybudovaný v objektu bývalé šachty Jan Maria. Nachází se nedaleko centra, je výborným výchozím bodem pro návštěvu zoo, Stodolní ulice či Slezskoostravského hradu.

Součástí hotelu je také luxusní restaurace Ostrava, kde připravují pokrmy ze surovin z blízkých farem. Kdyby náhodou pršelo a vám se nechtělo ven, v hotelu mají bowling, wellness a fitness. Například muzea však jde navštěvovat i za deště.