Jaký je váš nejoblíbenější pokrm? Pokud by se prováděl průzkum, tou nejčastější odpovědí by byla pizza. Je to naprosto pochopitelné, pizza si zkrátka svou lahodnou chutí uměla získat každého. Navíc dnes existuje tolik druhů pizz, že si opravdu každý přijde na své. Na své si dokonce přišla i nejmenovaná italská královna, po které byla pojmenována ta vůbec nejlepší, nejznámější a zároveň také nejzákladnější pizza – Margherita.

Od těch dob, co se pizza dostala za oceán a také do České republiky, kde si ji můžete vychutnat například v restauraci STAMAR, která nabízí mimo jiné i rozvoz pizzy, lze pozorovat, jak se lidé stávají na pizze čím dál více závislými. Pozorovat to lze například v Americe, kde pizzu konzumují dokonce ve větší míře než v samotné Itálii, kde tento pokrm vznikl.

Během jednoho dne se sní v USA třicet milionů pizz

Poslední statistiky mluvící o oblíbenosti pizzy v Americe poukazují na zajímavá fakta. Například poukazují na to, že Američané jsou schopní sníst až třicet milionů pizz během jednoho jediného dne. S tím souvisí další zajímavý fakt, a sice že během jedné vteřiny se na území Spojených států amerických sní skoro 350 tisíc kousků pizz. Nemůžeme se proto divit, že pizzy – to jsou jeden obrovský byznys, ve kterém se točí přes čtyřicet miliard dolarů.

Tento obrovský byznys není výjimečným trendem. Právě naopak – je to dlouhodobá záležitost. Peníze se v tomto byznysu začaly točit už ve chvíli, kdy se pizza dostala za oceán. Už tehdy se totiž do ní lidé zamilovali a s přibývajícími druhy či příchutěmi si pizza získávala stále více a více fanoušků.

Jaká je ta vaše nejoblíbenější?

Závěrem se nabízí otázka, jaká pizza je u vás jednoznačným vítězem? Vede u vás klasika jménem Margherita nebo dáváte přednost extravaganci v podobě pizzy Hawaii?