Spousta žen se čepicím vyhýbá. Nepřipadají si v nich dost stylově a žádostivě. Přitom správně vybraná čepice je moc pěkným módním kouskem, který dokáže vylepšit celkový dojem z outfitu.

Do kategorie dámské čepice protentokrát zahrneme všechny možné pokrývky hlavy a vězte, že mezi nimi i vy najdete tu svou. Uvědomte si, že čepice mají jednu velkou výhodu – pomůžou vám zakrýt vlasy ve dnech, kdy nevypadají zrovna nejlépe. Tak jim dejte šanci.

Elegantní barety dodají na roztomilosti

Když se řekne baret, většina lidí si představí drobnou Francouzku v sukni, punčochách, kabátu a s touto pokrývkou hlavy. Nemusíte se však vydávat do Paříže, barety jsou na podzim trendy také u nás, koupíte je ve spoustě obchodních domů. Ke kabátu vypadají skvěle, ať už si vezmete kalhoty, šaty nebo sukni.

Látkové čepice se dají nosit celoročně

Nezbytnou součástí šatníku jsou látkové dámské čepice. Chrání proti chladu, ale také slunci. Ano, i v létě může být čepice opodstatněná. Když investujete do takové, která je z kvalitního materiálu, pomůže vám odvádět pot a zajistí, že nedostanete úpal.

Z pletených čepic si vyberte tu svou

Samostatnou kapitolou jsou dámské zimní čepice. Ty teplé pletené jsou určené k tomu, aby vás opravdu zahřály v nejchladnějších měsících. To ovšem neznamená, že by bylo nutné vzdát se stylového provedení. Kromě sportovních pletených čepic se vyrábí i elegantní pletené dámské čepice. Mohou být zdobené například mašličkou či nějakým vzorem.

Pletené čelenky

Ženám obvykle kryjí hlavu a krk vlasy, nejcitlivější částí těla na zimu na hlavě jsou každopádně uši. V posledních letech jsou velmi trendy také pletené zimní čelenky. Pokud se vám nelíbí nosit čepice, vyzkoušejte právě ty. Čelenka je skvělým řešením také v případě, když si chcete udělat culík či copy, ty v ní skvěle vyniknou.