Kancelář je místem, kde zaměstnanci tráví většinu dne. Pro její zařízení platí určitá pravidla, jež by mělo její vybavení respektovat. Důležité je dbát na ergonomii i dobré osvětlení nejen kancelářského stolu. Z jaké nabídky lze vybírat světla do kanceláře?

LED panely

Edisonovým žárovkám s wolframovým vláknem v Evropské unii pomalu odzvonilo. Jako neekonomický zdroj světla byly zatracené a přestaly se prodávat. Jejich místo zaplnily úsporné žárovky a v současné době především oblíbené LED žárovky. Kancelářské osvětlení by mělo dostatečně osvětlit pracovní prostředí, aby si pracovníci v šeru nekazili zrak. Velmi často se v pracovnách setkáte s LED panely nebo zářivkovými svítidly s výbornými světelnými vlastnostmi. LED osvětlení MODUS je vysoce úsporné, což jistě potěší každého zaměstnavatele.

Podhledová svítidla

Zajímavým řešením osvětlení kanceláří je jeho zabudování do stropního sádrokartonu. Podhledová svítidla patří dnes už k tradičnímu zdroji světla v pracovnách i v dílnách. Některá vestavná svítidla mají také možnost sklápění, čímž nabízejí vysokou flexibilitu toku světla. Většinou bývají osazená LED nebo halogenovými žárovkami s neutrální barvou světla. Ta působí stimulujícím způsobem na aktivitu člověka a pomáhá se maximálně soustředit na práci. Do kanceláří je proto více než vhodná.

LED zářivky

V minulosti se LED zářivky osvědčily jako klasický a dobrý zdroj světla do pracoven nebo školních učeben. V současné době se vyrábějí i prachotěsné zářivky s výraznou ochranou proti vniknutí prachu. Hodí se proto také do prostředí průmyslových dílen, v nichž je zvýšená prašnost. LED zářivky se obvykle montují na strop. Takové svítidlo bývá vyrobené z pevného ocelového plechu potaženého bíle práškovým lakováním a zářivky se do něho připevňují pomocí patice G13.