V podzimních, jarních a zimních měsících je kabát velmi užitečným kusem v šatníku každé ženy. Kabát je navíc velmi elegantní a pokud je dobře vybraný, je radost jej nosit. Aby tomu tak opravdu bylo, stačí se vybírat kabát na základě několika prověřených parametrů. Jaké to jsou? A jaký je ten správný postup při výběru dámského kabátu?

Délka kabátu a jeho typ

Ideální dámský kabát by měl své nositelce sahat ke kolenům, minimálně však do půli stehen. Je samozřejmě rozdíl, zda vybíráte kabát zimní, anebo podzimní a jarní. Zatímco zimní kabát vás musí ochránit před nízkými teplotami, studeným větrem či sněhem – musí být tedy opravdu teplý – jarní a podzimní kabáty by měly být více univerzálnější, připravené na proměnlivé počasí a jeho časté změny. V obou případech může znamenat dobře vybraný kabát rozdíl mezi nachlazením a bezchybným zdravím.

Pro zimní kabáty se nejlépe hodí vlna, která nositelku spolehlivě a dobře zahřeje, přitom vykazuje dostatečnou odolnost proti vlhkosti. Vlna je považována za zlatý standard a tomu odpovídá i fakt, že je materiálem obecně nejdražším. Přídavky dalších materiálů jako je polyester, hedvábí či nylon, cenu většinou sníží. Kupony jako jsou Vivantis slevy ale umožní pořídit kvalitní kabát i za cenu nižší, než obvykle.

Kabát a typ postavy

U dámských kabátů jde z estetického hlediska především o zvýraznění ženských křivek. Proto by měly ženy, které mají typově spíše obdélníkovou postavu, volit kabát s výraznějšími pásky. Ženy s trojúhelníkovou postavou zase ještě lépe vyniknou, pokud si vyberou kabát se zdobením v oblasti ramen. Nadprůměrně vysoké ženy by měly volit zase spíše jednoduché a přímočaré střihy.

Dámský kabát by zkrátka neměl chybět ve skříni žádné ženy!

Zdroj obrázku:

Paultarasenko / Shutterstock.com