Nikdo si je nepřejeme zažívat. Ztráty, nemoci, rozvody a další osobní tragédie. Přesto do života přicházejí. Nezvané a nevítané. A my se s nimi musíme vypořádat. Jiná možnost, než si těžkým obdobím projít a zvládnout jej, totiž není. Ono známé ujištění o tom, že „všechno bude dobré“, však v takových případech příliš nefunguje. Tak co s tím?

Když blízkost nestačí

Připadáte si ve svém trápení osamocení? Ve skutečnosti vám v opravdu těžkých chvílích okolí nedokáže příliš pomoci. Možná si vás vaši blízcí vyslechnou, udělí dobře míněnou radu a politují vás. Dlouhodobě vám však pomoci nedokážou. Chybí jim k tomu nadhled, potřebná odborná průprava a terapeutické zkušenosti.

Svěřte se do rukou odborníka

Správně prováděná psychoterapie může pomoci překonat jakékoliv těžkosti. Když vám do života přijde náročná zkouška například ve formě ztráty blízkého člověka, nepříjemného rozvodu nebo závažné nemoci, je třeba reagovat velmi rychle. Dobrý a zkušený psychoterapeut umí navázat terapeutický vztah a dokonale zvládá techniky krizové intervence.

Krizová intervence je přesně tou pomocí, kterou potřebuje člověk procházející těžkou životní situací. Psychoterapeut nabízí svou přítomnost a odbornost k tomu, aby člověku pomohl zvládnout největší nápor tíživé situace.

Zapomeňte na stud

Vyhledání odborné pomoci není známkou slabosti nebo dokonce neschopnosti řešit svůj problém. Jedná se naopak o projev uvědomělého jednání, kdy dokážete identifikovat svůj problém a efektivně jej řešit s odborníkem. Doba, kdy byla psychoterapie vyhrazena jen členům vyšší společnosti, je už naštěstí dávno minulostí. A vy se můžete obrátit na zkušeného psychoterapeuta jednoduše a v podstatě odkudkoliv.

Procházíte právě těžkým obdobím nebo čelíte osobní krizi? Cítíte se osamělí a nepochopení? Psychoterapie vám může pomoci vystoupit z bludného kruhu a získat zpět tolik potřebnou stabilitu a vnitřní klid.