O imunitním systému toho bylo napovídáno mnoho. Zatímco někdo ho přirovnává k rytířskému brnění, jiný tvrdí, že se jedná spíše o neprůstřelnou vrstvu, která nás nonstop brání proti bakteriím i okolním vlivům. Aby však tato vesta byla pořád dostatečně pevná, silná a spolehlivá, musíme ji pořád vycpávat a vycpávat. A to ideálně vitamíny a tělu prospěšnými látkami, které ji hezky posilují stejně jako zdravý životní styl obecně. Pojďme si prozradit několik tipů, jak imunitu posílit, respektive co na imunitu platí.

Přísun vitamínů je alfou a omegou

Vitamíny a minerály jsou nejvíce klíčové. Velmi často se preferuje vitamín C, ale není to jediná složka, kterou lidský organismus potřebuje pro pevnou imunitu. Nutný je také vitamín D, kterého máme během zimy nedostatek (ze samotného sluníčka během zimy mnoho nezískáme). I proto se doporučuje zakomponovat do jídelníčku doplňky stravy nebo svůj stravovací plán zpestřit o ryby nebo vejce.

Samotný vitamín D je (podobně jako vitamín C) úzce spojován s funkcí imunitního systému. Pokud chybí vitamín D, člověka trápí velmi časté infekce.

Není nad kvalitní spánek

Kromě toho by se měl člověk snažit také o to, aby kvalitně spal. Bohužel v současné době se s kvalitním spánkem tolik nesetkáváme. Stres je bohužel mocnější společník, který kvalitu spánku snižuje. A na to následně doplácí i imunitní systém, jenž ke svému správnému fungování potřebuje odpočinek.

Dle odborníků bychom měli spát ideálně sedm a půl hodiny. Zatímco šest hodin je příliš málo, více než devět hodin je však příliš mnoho.

Těžte z přírodních antivirotik

Už jsme sice zmiňovali, že existují složky, o které je dobré zpestřit svůj jídelníček, stejně tak je dobré své pokrmy doplnit o konkrétní potraviny, jež se považují za přírodní antivirotika. Do této skupiny patří například zázvor, olivy, kurkuma nebo česnek.

Jejich superschopností je čistit lymfatický systém a odstraňovat toxiny z těla.

Autor: Petr Bílek