Na mistrovství České republiky, které se odehrálo v červnu v Poděbradech, se mažoretky, pod vedením Denisy Rajchartové, ukázaly v nových teplákových soupravách. Nové soupravy pořídila děvčatům skupina prodávající podílové fondy CZECH FUND ze skupiny DRFG Davida Rusňáka. Zima mladé mažoretky proto nezaskočila a dívky skončily dokonce čtvrté.

Trenérka Denisa si podpory DRFG cení

Denisa Rajchartová trénuje společně se svou sestrou mladé mažoretky už sedmým rokem. Kromě toho, že je trenérkou, pracuje také na recepci u skupiny DRFG. Denisa si podle vlastních slov finanční pomoci CZECH FUND velmi cení.

Skupina DRFG Davida Rusňáka přitom nepodporuje sportovní aktivity poprvé. Kromě toho, že je to investiční společnost nabízející fondy a dluhopisy, snaží se dlouhodobě pomáhat nejen sportovním, ale i kulturním a charitativním projektům.

Není to jen o sportu, ale také o práci v týmu

Mažoretkám byly v době, kdy je Denisa začala trénovat, tři roky. Dnes jsou to už desetileté slečny, které chápou, že to, co dělají, není „pouze“ sport, ale je to také týmová práce. A že se musí nejen naučit vyhrávat, ale také prohrávat, protože tak už to ve sportu a v životě prostě chodí. Proto se je trenérka Denisa snaží naučit, aby je případné prohry motivovaly k lepším výsledkům a intenzivnější práci na sobě samých. Kromě toho vidí Denisa přínos pro dívky také v tom, že jim zajistí do budoucna zážitky, ke kterým se budou později vracet.

Denisa Rajchartová byla dříve také mažoretka, což jí dostalo až do Chorvatska na Mistrovství Evropy, kde se dokonce umístila jako pátá. Jak ale sama dodává, od té doby se tento sport v mnohém změnil a posunul. Zatímco dříve se spíše jen „mašírovalo“ v rytmu dechovky, v současnosti je slyšet spíš moderní muziku a stejně tak se samozřejmě vyvinula i samotná choreografie, která je dnes pestřejší i náročnější.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.