Děti patří na vzduch. „Odtrhněte“ je od displejů tabletů, mobilních telefonů i televizorů a vezměte je ven. Říkají, že se tam nudí? Postavte jim na dvorek či zahrádku houpačku.

Máte doma příliš aktivní dítě? Nechte ho houpat. Chcete mít chytré dítě? Opět je pomůckou k vyšší inteligenci houpačka. Houpání totiž uklidňuje, podněcuje vnímavost, aktivuje mozek a prý i zvyšuje inteligenci. Houpat bychom se vlastně měli všichni bez rozdílu věku. Už jste pochopili, proč chytré firmy pořizují svým zaměstnancům houpací kancelářské židle?

Děti houpačky milují

Dětská houpačka jim pomáhá osvojit si rovnováhu, což pak uplatní u dalších sportů, jako je třeba jízda na kole nebo na koloběžce. Houpáním se posilují svaly celého těla, takže jakmile se dítě začne houpat samo, procvičuje neustále své svaly.

Říkáte si, houpačku ano, ale jen s několika bezpečnostními prvky, aby dítě náhodou nespadlo? Na to zapomeňte. Tyto houpačky dítě odradí, dělají z nich nesamostatné tvory závislé vždy na někom, kdo je do houpačky posadí a zase z ní vysadí. Už dítě ve 2,5 letech se zvládne bez problémů houpat na houpačce bez zabezpečení a opěradla. Chápe, jak se má držet, a řekne si, když potřebuje na houpačce pomoci. Menší děti je na těchto houpačkách třeba jistit dospělou osobou, ale přesto děti tyto svobodu poskytující houpačky těší více než ty s jistícími řetězy a provazy.

Proti úrazu je houpačky nejlepší zajistit kvalitním podkladem

Nedávejte houpačky na beton, ale ani trávník nemusí být dostatečný. Ideální je písek, nebo lépe středně jemný štěrk s frakcí kolem 0,5 cm. Vhodné je též měkké umělé podloží, jako je třeba tartan. A perfektním přírodním materiálem je dřevní štěpka i mulčovací kůra.

Domácí houpačky jako království pro malé piráty a princezny

Nechte děti houpat, lézt, šplhat, klouzat se a tvořit si z písku. Krásné dřevěné houpačky na zahradu mohou být jednoduché, pro jedno i více dětí, ale i s mnoha doplňky, které z houpačky udělají „královské“ hřiště. Už nebudete muset své dítě shánět po domě a po zahradě. Obvykle jej najdete na oblíbené houpačce. Svého potomka i jeho kamarády, protože houpačka se bude líbit všem. A tak se rádi staví na návštěvu.

Dřevěné dětské houpačky Wickey

Kvalitní houpačky, jaké dodává německá značky Wickey, mají řadu výhod. Nejenže jsou odolné povětrnostním vlivům a pro dítě bezpečné, ale snadno se doplňují o další díly. Už jen obyčejnou houpačku můžete nejdříve vybavit sedátkem pro batole a později jej vyměnit za to, které se hodí pro školkové dítě, předškoláka či školáka.

Dřevěné houpačky lze postupně rozšiřovat o skluzavku, pískoviště, stříšky, prvky pro lezení po síti i pomocí úchytů, žebříky i další hrací prvky. Můžete zainvestovat celé dětské hřiště najednou, nebo jej postupně rozšiřovat. Pro své dítě koupí houpačky či hřiště uděláte více, než když mu pořídíte mobilní telefon nebo další hračku, na kterou bude sedat prach.

Dejte svým dětem do života zdravé návyky – jedním z nich je pohyb

Láska k pohybu je jednou z nejvzácnějších věcí, kterou můžete v dětství svým dětem vštípit. Pohyb je zábava i cesta ke zdraví. Dítě, které se naučí pohyb milovat, získá lásku a koníčka na celý život. A domácí dětská houpačka, nebo dětské hřiště, je prvním stupínkem, které dítě musí na své cestě za touto láskou zdolat. Nepěstujme u dětí „papučovou kulturu“. Nechme je běhat, skákat a houpat se.

O značce Wickey

Značka Wickey se snaží rozzářit dětské oči a nabídnout jim prostor pro jejich dobrodružství. Proto v jejím sortimentu najdete nejen zahradní houpačky, ale též celá zahradní nebo veřejná hřiště. Učí děti milovat přírodní materiály i pohyb. Nabízí jim hru, která se mění v dobrodružství a pomáhá budovat přátelství na celý život. Protože ke hře na tak krásných hřištích najdete vždy sparing partnera.

Do světa fantasie však Wickey děti přivádí i díky svým úžasným tematickým postelím. Váš kluk už nemá postel, ale pirátskou loď. A vaše malá slečna může na svět shlížet z postele, která se proměnila třeba v zámeckou věž.

Výrobky, včetně dětských houpaček, se vyrábí v Německu. Nabízí stabilní konstrukce s dlouhou životností. Jsou bezúdržbové, se speciálními bezpečnostními prvky. Objednáte si je snadno v e-shopu a pak už jen jednoduše sestavíte. A hra může začít. Třeba se pohoupete taky.