Tašky, malé kabelky nebo psaníčka – to jsou módní doplňky, které běžně sídlí ženám v šatníku a do kterých při nějaké konkrétní příležitosti vkládáme například koženou peněženku, rtěnku nebo parfém v mini provedení. I když je bereme za samozřejmost, věděli jste, že se kolem tašek a kabelek točí řada mýtů a pověstí, jež nejsou pravdivé? Pojďme si některé z nich odtajnit!

Kabelka a boty? To vždy musí ladit

Je mnoho věcí, o nichž si myslíme, že jsou pravdivé a nutné, protože je někdo někdy prohlásil. Kupříkladu že musíme nejdříve zasadit strom, poté zplodit syna. Nebo že zlato a stříbro nemůžeme nosit pospolu. No, podobné je to i v případě kožených tašek a bot, o nichž se říká, že musí nutně ladit k sobě. Jenže není to tak. Kabelka (nebo případně boty) mohou být v porovnání s tím druhým zcela odlišné, pestré a výrazné.

Stejná barevná kombinace bot a kabelky je něco, co se nosilo dříve, ale dnes už to není pravidlem. Spíše se snažíme doladit ke kabelce nebo botám šperky, aby alespoň něco bylo jednotného v našem celkovém outfitu.

Lakovaná kabelka? To je příliš laciné

I když jsou hitem kožené tašky matné, přesto vám může učarovat také lesklá alternativa módního doplňku. Opět se v případě, že si takovou lesklou alternativu chceme zakoupit, můžeme setkat s dlouho zajetým přesvědčením, že se nejedná o nic stylového, nýbrž naopak – že je to laciný prvek vašeho outfitu, který ho shazuje o úroveň níže.

V současné době se k němu už nemusíte bát přiklonit. Kabelky nebo tašky s odlesky jsou naopak velmi stylové, dokonce mají ony odlesky řadu praktických funkcí.

Pestrost se už nenosí

Vloni jsme se měli přiklánět spíše k pestrosti a neutralitě jsme měli dát sbohem. Nyní se však karty trochu obrací a říká se pravý opak. Ale co udělat s barevně pestrými kabelkami, které jste si vloni zakoupili a kterých se nechcete tak vzdát, ovšem móda už jim příliš nenahrává do karet?

Nemusíte se nošení těchto kousků obávat. Pestrost se stále nosí, proto ať už máte žlutý nebo zelený doplněk ve své sbírce, nedávejte ho nutně pryč.