8dee2000cfcf72a068b4878f8336ef72Často se s přibývajícím věkem se okolo očí ukazují a prohlubují mimické vrásky, což našemu vzhledu přidává pěkných pár let navíc. Když k tomu přičtete nevábně vypadající modré kruhy pod očima, vyjde vám stará a unavená tvář. Jak se proti předčasnému zestárnutí naší tváře bránit?

Pokožka kolem očí je velmi tenká a jemná, což je také příčinou toho, že stárne rychleji. Což je už samo o sobě dobrým důvodem pro zvláštní péči o tuto oblast. V každém případě není nevhodnější používat na pokožku v okolí očí krémy a přípravky určené pro jiné partie těla. Účinné v boji proti kruhům pod očima mohou být krémy obsahující kofein. Pomoci může rovně peeling s obsahem kyseliny mléčné. Příčinou modrých kruhů pod očima může být špatné prokrvování, nedostatek spánku a únava nebo genetická dispozice. V každém případě je vždy možné obrátit se na některý z ústavů estetické medicíny.

Na váčky pod očima, které jsou zapříčiněny nedostatečným prouděním krve, pomáhají heřmánkové obklady nebo obklady ze světlíku lékařského. Byliny přikládejte s chladivým zábalem. Je možno použít čajové sáčky namočené do studené vody. Ještě účinnější jsou tyto obklady s ledem. A pokud nejsou byliny po ruce, pak zkuste zmražená jablka,okurka nebo brambora. Postačí je na pět minut vložit do mražáku, nakrájet a následně na dobu deseti až patnácti minut přiložit na zavřené oči.

Pokud se chceme těšit ze svého mladistvého vzhledu o pár let déle, pak můžeme využít neinvazivní mezoterapii nebo permanentní make-up. O těchto metodách se zmíníme v některém z dalších článků.

Každodenní péče o naší pleť v okolí očí by měla zahrnovat vklepávání specializovaného krému do pokožky. Vklepáváním nejen dostaneme krém do hlubších vrstev, ale rovněž ošetřované místo dostatečně prokrvíme. A pak je tady sluneční záření. V nastávajících teplých dnech pamatujte, že sluníčko je zdravé, ale příliš mnoho přímého záření citlivější místa trvale poškozuje.