Kosmetická společnost MAC, která je proslulá nejen v zahraničí, ale také u nás, se může považovat za profesionální make-up kosmetiku, která je žádána nejen ženami, ale i maskéry a vizážisty, kteří se starají o bezchybný vzhled modelek před módní přehlídkou. A co by to bylo za společnost, kdyby nám neustále nepřinášela nějaké kosmetické novinky. V současné době MAC představil revoluční novinku. Někteří jí říkají štětce budoucnosti. A co o ni říkáme my?

V dnešní době se používají klasické štětce, které se podobají tvarem těm malířským. Ty nové jsou ale naprosto inovativní, jak díky svému formátu, tak obsahu. Dalo by se říct, že nové make-up štětce MAC se podobají kartáčkům na zuby. Je jasné, že tyto štětce ještě nejsou v klasické nabídce a nelze je zakoupit, protože jsou v testovací fázi. Současné probíhá New York Fashion Week 2013 a maskéři a vizážisté mají exklusivní možnost tyto nové štětce otestovat. A abychom to uvedli na pravou míru, společnost MAC pro začátek vytvořila tři nové štětce, ovšem slibuje, že kolekce bude rozšířena. Hlavním úkolem těchto štětců je předvést uživatelům všechny jejich výhody. Jednou z nich je, že tyto štětce dokážou skvěle pracovat s práškovými texturami. Jsou použitelné i v případě sebevíce složité make-up techniky. Jejich srdce je tvořeno ze super měkkých syntetických vláken, přičemž právě ty jsou doporučeny samotnými vizážisty. Například známý maskér Tom Pecheux radí nepoužívat přírodní vlákna, která mohou výsledný odstín krémových pigmentů razantně zhoršit.

Nutno podotknout, že mnoho žen neví, že štětce vám mohou vykouzlit opravdu dokonalý make-up. Některé ženy nanáší make-up nejraději prsty, jiné používají houbičky, ovšem pokud chcete, aby vaše tvář byla opravdu bezchybná, pořiďte si kvalitní štětce ze syntetických vláken. Platí zde také pravidlo, že čím dražší, tím kvalitnější. Důležité je, aby štětec na make-up nesál a nevytvářel na obličeji nevzhledné čáry, které je stejně poté nutné rozmazat prsty. Doporučujeme se po těch kvalitních porozhlédnout na internetu, nebo se poptejte např. v profesionální škole líčení (jedna sídlí v Praze a nese název Surface).