Oblékáte si v obchodě plavky jen podle toho, jaké se vám líbí nejvíce? To je ale chyba! Proč? Protože na prvním místě při koupi správných plavek je určení, jaké se nejvíce hodí pro vaši postavu. A abyste si mohly správně vybrat, musíte nejdřív svůj typ postavy znát.

Když máte postavu jako:

Hruška
Slečny s hruškovitým tvarem postavy mají dispozice k plnější spodní části těla, což není vůbec překážkou. Slušet jim budou dvojbarevné plavky, které mají tmavší spodek, protože tak skvěle odvedete pozornost od dolní části těla. Světlejší barvičky volte pro vrchní část plavek.

Jablíčko
Postavy alá jablíčko se vyznačují větším poprsím, širšími rameny a úzkým pasem, a proto by slečny s takovým typem postavy měly vsadit na plavky, které upozorní na štíhlost pasu a odvedou pozornost od silnější horní partie – např. jednoduchou sukní s volánky.

Velká prsa
Máte velká prsa? Tak v tom případě je nejdůležitější, aby je plavky správně držely. Určitě nebude na škodu, když v obchodě sáhnete po černé barvě a můžete i vyzkoušet kombinaci přesně opačnou od hrušky – světlý spodek a tmavý vršek, který opticky prsa zmenší. Nebojte se na spodní část vybrat plavky s potiskem – např. leopardím, který též perfektně odvede pozornost od vyvinutějšího hrudníku.

Malá prsa
Ženy s malými prsy nemusí zoufat a naopak se můžou radovat, protože si s horním dílem plavek můžou dokonalé vyhrát. Opticky vám prsa přifoukne horní díl s volánky, syté barvy anebo zábavné potisky. Chlubte se tím, co máte a nedávejte najevo své nedostatky.

Pravítko
Tato postava je naprosto symetrická – stejné proporce v pasu, bocích i hrudníku. Určitě doporučuji v tomto případě zkusit plavky v celku (monokini), které přidají postavě na ženštějším tvaru.

Přesýpací hodiny
Věděly jste, že je tento typ postavy považován za ideál? Pas je úzký a charakteristické pro tuto postavu je i fakt, že v něm jen tak nepřiberete. Volte plavky, které zdůrazní jak horní, tak i dolní polovinu těla. Právě ženy, které vlastní tento typ postavy, mají nejvíce možností při výběru plavek. Jednobarevný horní i dolní díl vypadá super a naopak se snažte vyhnout obdélníkovému tvaru horního dílu.

1 komentář

  1. Tak to jsou super rady. Já vždycky koukala, jestli se mi plavky líbí a moc jsem neřešila, jestli se budou hodit na mou postavu. Naštěstí letos jsem se strefila a to jsem si je objednala přes internet :-)

Comments are closed.