Připadá vám, že poslední dobu vypadáte unaveně a vaše pleť kolem očí uvadá? Na vině může být nedostatečná nebo špatná péče o oční okolí. Poradíme vám, jak se správnou péčí docílit zářivých a krásných očí každý den.

Co je v první řadě opravdu důležité pro vaši krásu očí, je uvědomění, že vlastně každé oči jsou svým způsobem krásné. Každý člověk je jedinečný, a proto se jako start péče o oční okolí přestaňte kritizovat za příliš velké, malé nebo zapadlé oči. Oči jsou krásné, jelikož jsou oknem do duše.

Krásu vašich očí můžete samozřejmě podpořit různými způsoby a jedním z nich je například právě líčení. Pokud se budete líčit pěkně, decentně a hlavně si budete vybírat takové barvy, které se k vašim očím hodí, budete nepřehlédnutelné. Kupříkladu hnědým očím sluší odstíny zlata i kouřové stíny. U modrých zazáříte se stříbrnou nebo šedou, zatímco zelené oči zase vypadají dobře v kombinaci s fialovou.

A co péče o oční okolí?

Pokud se ale přímo zaměříme na péči očního okolí, tak jednoznačně je důležité chránit ho před škodlivým UV zářením, dodržovat zdravou stravu a také zdravý životní styl, který je při péči o pokožku nesmírně důležitý. Používejte krémy s obsahem SPF, pijte dostatek vody a konzumujete potraviny bohaté na antioxidanty, díky kterým je pokožka pak krásně vypnutí a hebká.

Při výběru té správné kosmetiky pro oční okolí je určitě dobré vědět, jaký typ pleti máte. Hodí se pro vás spíše sérum nebo oční krém či gel? Je to jedno, jelikož oční okolí potřebuje takové krémy, které pokožku vypnou, hydratují a zároveň ji budou chránit před podrážděním. Takové produkty hledejte pro oční okolí, a jestliže jejich dalším efektem bude vyplňování těch nejmenších vrásek, bod pro vás.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč unavené oči vlastně vypadají unavené, jsou tmavé kruhy pod očima. Čím viditelnější jsou, tím unaveněji vypadáte. Doporučujeme opět dodržovat pitný režim a hlavně používat speciální kosmetiku, která s kruhy pod oči bojuje – nejlépe produkty s obsahem kofeinu, který na pleť funguje jako životabudič. Pokud přeci jen ale máte kruhy stále hodně viditelné, pak už vás zachrání jedině maximálně krycí korektor.