Zdraví má člověk jen jedno, proto je nutno o něj správně pečovat. Základem je také zdravý životní styl, který z velké části ovlivňuje to, co se bude dít s vaším zdravím. Smažená jídla, sladké nápoje, alkohol, cigarety, neustálé sezení doma, minimum pohybu, tučná jídla a podobně. Poznáváte v tom svůj životní styl? Tak proto urychleně něco udělejte, jedná se o vaše zdraví! Nakopněte se, začněte se o sebe starat! Začněte žít zdravým životním stylem a to ještě dnes!

Pravidelnost je základ

Důležitá je pravidelnost a to ve všem, co podnikáte – v jídle, spánku, pohybu, odpočinku, pitném režimu, zábavě a podobně. Vše by mělo mít svůj řád, aby tělo přesně vědělo, kdy jít spát, kdy si dát svačinu nebo večeři, kdy cvičit a kdy naopak odpočívat. Jedině tak se vám povede případně i něco málo zhubnout, udržovat se ve formě.

Zdravé jídlo a pití

Pitný režim je základ, vsaďte na vodu, bylinkové čaje, zředěné džusy, domácí limonády, zelený čaj. Vyhněte se sladkým nápojům, bublinkám v pití, alkoholu. Ve stravě dbejte na ryby, libové maso, ovoce, zeleninu, správné tuky, celozrnné pečivo a to vše ve vyváženém a správném množství. Pravidelně snídejte, dopřejte si pět až šest jídel denně, v menších porcích.

Pravidelný pohyb

Minimálně třikrát týdně věnujte hodinu pravidelnému pohybu. Nemusíte chodit nikam do fitness centra, ale například můžete chodit denně na procházky, choďte po schodech, jezděte na kole, cvičte doma podle televize, jděte na jógu, choďte plavat, možností je opravdu velká spousta. U toho používejte kvalitní obuv, ať nemáte bolest chodidel.

Nutný odpočinek

Jestli máte pár kilo navíc, rychle se do toho pustíte a začnete na sobě „makat“ bez přestávky. Nutností je však také odpočinek, protože ten je pro vaše svaly důležitý, je nutno svaly i tělo regenerovat. Odpočinout si musí také hlava. Nic se nemá přehánět, proto je důležité dopřát si volný čas a odpočinek.