sdfsTipů na hubnutí je sice opravdu hodně, ale ne všechny fungují. Každopádně existují takové, které se bez zdravého a dlouhodobého hubnutí prostě neobejdou. My jsme vám je sepsali přehledně tak, abyste je mohli dodržovat už od zítřka.
Zázračné desatero pro zdravé hubnutí

Pro začátek je určitě důležité nedávat si vysoké cíle a hubnout pomalu. Kolikrát postačí zhubnout pouze dvě kila a ne pět, na které jste mysleli hned na začátku. Nakonec zjistíte, že se bez dvou kil cítíte skvěle a vyrovnaně a nemusíte už v hubnutí pokračovat ale pouze jej udržovat.

Při hubnutí také platé zlaté pravidlo – nepřeskakovat jídla. I když si můžete myslet, že překočením jídla uděláte svému tělu dobře, protože do nej nedostanete tolik kalorií, opak je vlastně pravdou. Uškodíte mu. Když přeskakujete jídlo, jste více náchylní k přejídání se a ke konzumaci nezdravého jídla. Jídlo byste si proto měli rozložit na 5-6 porcí denně.

Když už se do hubnutí pustíte, není vůbec na škodu si dát nějaký ten cíl – respektive si vizualizovat, jak vlastně chcete, aby vaše tělo vypadalo. Například když cvičíte, zkuste si u toho představovat, jak se vám vážně zadeček zpevňuje a jak nádherně kulaťounký už je – nebo bude. Udrží vás to v zápalu a samozřejmě také motivuje, což je velmi důležité.

Jestliže vás ale u vaší snahy zhubnout honí mlsná, dejte si například zdravou svačinku, která vás zasytí a nepřiberete po ní – naopak! Recept je takový: smíchejte nízkotučný tvaroh s trochou medu a můžete posypat i oříšky. Je to výborné a táááák zdravé.

Co se cvičení týče, doporučujeme každý den provádět alespoň 30 minut fyzické aktivity – vlastně ani nezáleží na tom, zda se bude jednat o kardio cvičení, posilování nebo třeba jen lehkou jízdu na kole. I to se počítá!

Druhý díl příště.