Pokud si ještě pamatujete na náš první díl článku o tom, že v současné době vytlačuje černé tetování trend bílého tetování, jistě už víte, pro koho je takové tetování vhodné. Řekli jsme si také něco o tom, jaké výhody má bílé tetování a prozradili jsme si několik celebrit, které už bílé tetování mají. O bílém tetování pokračujeme.

Pokud se také rozhodnete pořídit si bílé tetování, první co budete muset udělat je, informovat se, kteří tatéři jsou bílé tetování vůbec schopni vytvořit. Možná vás to bude stát více sil, než si myslíte, ale protože se jedná o vcelku nový trend, který v České republice rozhodně není úplně běžný, budete muset nejspíše chvíli hledat, než skutečně najdete salon, kde vám bílé tetování.

JAK SE BÍLÉ TETOVÁNÍ VYTVÁŘÍ?

Vás bude také možná zajímat, jak se vlastně bílé tetování vytváří. Je to zcela jednoduché, technika vytváření bílého tetování je totiž úplně stejná jako při aplikaci tetování černého. Bílé tetování se tedy vytváří buď pomocí klasické šablony, nebo ručně. Bílé tetování však může vyžadovat mnohem více tahů, než tetování černé, protože je méně výrazné, a tak aby bylo vůbec vidět, je nutné jej na kůži aplikovat několikrát. Bílý inkoust jednoduše kůže nevstřebává tak dobře, jako ten černý.

Dále by bylo dobré si uvědomit, která místa jsou pro aplikaci vůbec vhodná. Bílé tetování by nemělo být aplikováno na místa, jako jsou např. paže, ramena nebo kotníky. Proč? Tyto části těla jsou totiž častěji vystaveny vnějšímu prostředí a slunečnímu záření, které bílou barvu pohlcuje a ničí. Bílé tetování by mělo být aplikováno na části těla, jako je hrudník, záda nebo vnitřní strana paže.

PO APLIKACI TETOVÁNÍ

Po každé aplikaci tetování je nutné dodržovat několik striktních pravidel, mezi která patří např. to, že je nutné několik prvních dnů/týdnů tetované místo neomývat a tak je důležité jej nevystavovat slunečním paprskům. Dále je důležité vědět, že poté, co budete moci mít tetování i na sluníčku, je důležité takové místo důkladně chránit pomoci opalovacího krému s vysokým faktorem.

A protože i tetování lze poničit, mějte na paměti, že by se nemělo dostat do styku s chemikáliemi, které běžně používáte v domácnosti.

KOLIK STOJÍ BÍLÉ TETOVÁNÍ?

Jak už bylo řečeno, aplikace bílého tetování může trvat déle a také je potřeba většinou větší množství inkoustu, aby bylo pořádně výrazné a viditelné, z toho důvodu může být cena tetování bílého o něco vyšší než klasické tetování černé barvy.