Určitě vás nepřekvapí, když napíši, že pokud se cítíte dobře, tak i dobře vypadáte. Pak tedy platí, že pokud se dobře necítíte, nejste ani okouzlující pro své okolí. V období těhotenství byste měla o sebe dbát pečlivěji, než kdykoliv jindy. Nejste zvyklá se hýčkat? Nevadí, máte dokonalých 9 měsíců na to, abyste se to naučila a vše dotáhla k naprosté dokonalosti!

Buďte pozitivní

Ano. Buďte pozitivní a mějte se ráda. Mějte ráda své nálady, mějte ráda svou měnící se postavu, mějte ráda sebe se vším všudy. Už to, že se přijmete taková, jaká doopravdy jste a nebudete vyzařovat negativní energii, už to postačí k tomu, aby se za vámi muži otáčeli. K pozitivní energii vám dopomůže kvalitní a pravidelný spánek. Nezakazujte si žádné jídlo, na které jste dostala právě chuť a buďte v pohodě. Stresům se vyhýbejte a pokud se přece jen ten ošklivý stres dostane až k vám, usmějte se na něj a řekněte mu: “Na mě teď nemůžeš, protože jsem šťastná! Čekám totiž miminko!”
Pokud se vám chutě zbláznily a víte, že jíte nezdravé jídlo, snažte se kontrolovat porce. Nezakazujte si je, ale kontrolujte!

Zářící tvářičky

Spoustě maminkám se poštěstí, že se v době těhotenství jejich pleť doslova rozzáří. Bohužel, jsou maminky, které tohle štěstí nepotká a ony musí řešit spoustu pupínků. Jak tedy rozzářit tvářičky i u takových maminek? Máme jednoduchou radu! Každé ráno po probuzení dopřejte své pleti studenou spršku. Poté si pleť osušte fénem. Poté použijte pleťovou vodu a naneste hydratační krém.

Dokonalé tělo

Tak jak pečujete o svou pleť, je nutné v těhotenství pečovat také o své tělo. Neváhejte sáhnout na tělové peelingy. Vaše pokožka bude prokrvená a zbavená odumřelých kožních buněk. Používejte také pleťové mléka, abyste pokožce dodali potřebnou hydrataci a příjemnou vůni.

A co vlasy?

Jelikož jsou vlasy velmi ovlivněny hormony, může se stát, že budou najednou vysušené, budou se lámat, nebo se naopak zase začnou příliš mastit. To nejlepší, co můžete pro své vlasy udělat, je dopřát jim mytí ve vlažné vodě. Horká voda totiž povzbuzuje mazové žlázy a vlasy se pak rychleji mastí. Pokud máte vlasy příliš suché, používejte kvalitní neagresivní šampóny, vždy si ke kořínkům aplikujte kondicionér a nezapomínejte na kvalitní vlasové masky.

Péče o ňadra

Všichni víme, že právě ňadra jsou v průběhu těhotenství i po narození dítěte velmi namáhána. Jak se tedy o ně starat? O své ňadra se začněte starat už od prvních týdnů svého těhotenství. Nezapomínejte na pravidelné masáže a při sprchování si na svá prsa vždy 20 sekund stříkejte chladnou vodu.

Strie

Strie trápí mnoho žen. V období těhotenství je na pokožku vyvíjen obrovský tlak. Tělo se začíná rychle měnit a to především na bříšku, ňadrech, stehnech a samozřejmě bocích a zadečku. V tomto období je velmi důležité dopřávat pokožce velké množství výživných a zvláčňujících látek, aby nedocházelo k nenávratnému poškození pokožky. Striím však můžete zabránit. Je nutné však pokožku pravidelně ošetřovat dvakrát denně. V drogeriích a lékárnách najdete krémy, které na tyto problémy působí velmi pozitivně. Tyto přípravky podporují tvorbu kolagenu a elastinu. Dodají pokožce přesně to, co potřebuje.