V současné době si spousta lidí uvědomuje, že spánek je pro organismus velice důležitý, protože se během něj revitalizuje jak tělo, tak i mysl. Záleží však, do jakého lůžka ulehnete, neboť každé tělo vyžaduje úplně něco jiného. Zatímco někdo preferuje měkčí matrace, někdo nedá dopustit na tvrdší podklad. Při výběru byste měli dbát nejen na tvrdost materiálu, ale také na rozměr. Rozhodnout se musíte, zda u dvoulůžka zvolit dvě samostatné matrace, nebo jednu vcelku. Samozřejmostí jsou i atypické rozměry, jako jsou matrace 140×200 centimetrů.

Ještě než si vůbec nějakou matraci koupíte, zohledněte několik parametrů, jako jsou tuhost, materiál, váš věk, potah a rošt. Cena by zrovna u produktu, jako je matrace, neměla být rozhodující.

Začněte u materiálu a tuhosti

Do značné míry je tuhost matrace spjatá s vaší hmotností. Odborníci doporučují, že uživatelé s vyšší tělesnou váhou by měli sáhnout spíše po tvrdší matraci. Zaseknete se chvíli u materiálu, neboť dnešní trh s matracemi je opravdu rozmanitý. Velké oblíbenosti se těší především matrace ze studené pěny, jež se pyšní dlouhou životností, vysokou prodyšností a perfektní oporou.

Zohlednit byste měli věk. Děti potřebují trochu jiný typ matrace než dospělí. Závěrem záleží i na tom, jaký máte rošt, protože například na lamelový rošt se nedávají pružinové matrace.

Matrace 140×200 cm jsou pro větší jednolůžko

Samozřejmě, důležité jsou i rozměry. Výrobci postelí mají standardně v nabídce jednolůžko o velikosti 90×200 centimetrů a dvoulůžko o velikosti 180×200 centimetrů. Výjimkou v poslední době nejsou ani matrace 140×200centimetrů, přičemž rozměr není vhodný pro dvoulůžko, neboť nenabízí dostatek prostoru. Abyste se ráno nevzbudili rozlámaní, měli byste mít okolo sebe místo. V noci se člověk několikrát otáčí a rozhodně není dobrý přerušovaný spánek tím, že zalehnete druhou osobu.