Chovatelské stanice i milovníci koček si stále častěji stavějí pro své miláčky bezpečné výběhy vyráběné z hliníkových profilů, kde jejich mazlíčkům nehrozí žádné nebezpečí, a zároveň si mohou užívat pobytu venku během příznivého počasí.

Trend, kterého si nelze nevšimnout

Zatímco v minulosti měly chovatelské stanice většinou v oblibě tvorbu pouze prostorově omezených výběhů, nyní se kočkám všech druhů blýská na lepší časy. Jejich majitelé si totiž během pandemie uvědomili, jak složitý je život pouze za zdmi domu. Proto si milovníci koček stavějí z hliníkových profilů prostorné výběhy. Někteří tvoří oddělený prostor také pro svá koťata, aby byla v bezpečí po dobu nepřítomnosti jejich „otroků“, jak chovatelé sami sebe často v dobrém označují.

Vytvořili jsme kočičí ráj

Chovatelka Jana, která se věnuje plemenu Mainské mývalí kočky, se na výběh pro svá zvířata vyloženě těšila. „Tvořili jsme takový malý kočičí ráj. Vyčlenili jsme kočkám jednu část zahrady a pomocí hliníkových profilů tak vytvořili bezpečný prostor, kde jim nehrozí nebezpečí, že přeskočí plot a ocitnou se pod koly aut.“ Zužitkovali pak i materiál, který jim zbyl. „Protože nám trochu materiálu zbylo, hned jsme mohli vytvořit domácí školku pro naše koťátka. Mají tak velký a bezpečný prostor, kde se pohybují, když musím do práce,“ dodává Jana.

Terasa, kterou už jsme dlouho zamýšleli

Manželé Továčovi si pro své kočky přáli bezpečnou terasu, kam by své mazlíčky mohli vypustit i během doby, kdy nejsou doma. „Pro kočku je balkón nebezpečný. Nechtěli jsme nic riskovat. Takto jsme si pohodlně vytvořili zábrany, které nám vyhovují. Už od jara tak využíváme naši terasu skutečně všichni. Navíc jsme přestali mít strach také o děti. Balkón je nyní bezpečný pro všechny.“ Spokojeně vrnící britský kocour je jasným důkazem, že se manželé rozhodli správně.

Hliníkové profily vydrží po mnoho let a jsou dobrou volbou pro vnitřní i venkovní prostory. Práce s nimi je snadná a připomíná dětskou stavebnici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here