Odstranění tetování a diskuze, které na toto téma probíhají na nejrůznějších internetových fórech. Ano, obsahem následujících řádek nebude nic jiného, než volba optimální metody či způsob výběru vhodné kliniky, na které se vyplatí odstranění tetování podstoupit. A co s tím mají společného internetové diskuze? Máte-li mezi nejbližšími přáteli někoho, kdo takový zákrok na některé z kvalitních klinik estetické medicíny už absolvoval, pak vás zřejmě obsah podobných diskuzních fór zajímat nemusí. Pokud byl váš kamarád s výsledkem spokojen, uděláte asi nejlíp, když se obrátíte na ty samé odborníky jako on. Jestliže nikoho, kdo by vám vhodnou kliniku doporučil, po ruce nemáte, mohou být pro vás taková diskuzní fóra zdrojem velmi užitečných informací. Dozvíte se třeba, s jakou metodou se dosahuje nejlepších výsledků nebo kolik podobná procedura stojí. Zjistíte, jak se na zákrok připravit a jakou péči byste měli ošetřenému místu věnovat poté, co dáte svému tetování definitivní sbohem. To by se vám mohlo hodit, nemyslíte?

Rozhodli jste se, že si dáte odstranit tetování?

Chcete se za každou cenu zbavit starého tetování, jelikož vám vadí v zaměstnání? Nebo musí pryč jednoduše proto, že jste už dospěli do věku, kdy takovou „dekoraci“ považujete přinejmenším za nevhodnou? Bylo vám dvacet nebo možná ještě méně, když jste si nechali na paži zvěčnit jméno vaší vyvolené? Přestože to nebyl zrovna nejrozumnější počin, buďte v klidu. Takové věci se stávají. Nejste jediní, kdo podobnou nerozvážnost v mládí udělal a krom toho, řešení je poměrně snadné. Existují ověřené metody, které si s vaším tetováním spolehlivě poradí. A co víc, klinik a salonů krásy, kde vám ochotně pomohou, je u nás celá řada. To byly ty lepší zprávy. Horší už je to, že zdaleka ne každá metoda může být pro vás ta pravá. A upřímně řečeno, i při výběru kliniky estetické medicíny lze šlápnout vedle. Přestože je drtivá většina takovýchto specializovaných pracovišť v České republice na vysoké úrovni, výjimky se pochopitelně najdou. Co s tím?

Diskuzní fóra mohou být užitečná

Samozřejmě, že to neplatí vždy. Nicméně existuje množství diskuzních fór, která mohou být skutečně zdrojem zajímavých a často i velice přínosných informací. Bývají nedílnou součástí nejrůznějších webů, počínaje těmi úzce zaměřenými, kde narazíte výhradně na témata z oblasti medicíny, a konče takovými, na nichž lidé probírají téměř cokoliv. Tematicky úzce profilované weby však bývají obvykle přínosnější. Jednak proto, že informace z jejich diskuzních fór jsou většinou po obsahové stránce kvalitnější, a pak i z toho důvodu, že se nemusíte probírat také záplavou diskuzních příspěvků na témata, která vás nezajímají. Je-li webová stránka věnována například službám plastických chirurgů, lze předpokládat, že se toho dozvíte zdaleka nejvíce právě o tom, co a za jakých podmínek si lze nechat na těle vylepšit. Co by vás tedy mělo zajímat, chcete-li se zbavit svého nevyhovujícího tetování? Jaké informace vám mohou být nejvíce prospěšné?

Nejlepší z dostupných metod

Která z metod používaných k odstranění tetování je považována za nejlepší? Je konkrétní postup vhodný právě pro vás? A jakou péči je třeba věnovat vašemu tělu po absolvování zákroku? To vše se snažte zjistit ještě před tím, než se na některou z klinik vypravíte. Je sice pravda, že se vám už v rámci předběžného vyšetření, které by mělo být prvním a zcela samozřejmým krokem na cestě k odstranění vašeho tetování, dostane nezbytných rad a doporučení, ale lepší je, když se něco dozvíte už předem. A kde jinde, než od přátel či na diskuzních fórech? Je-li řeč o metodách, asi vás příliš nepřekvapí, že za nejefektivnější je považována ta laserová. Použití laseru vám obvykle doporučí nejen odborník, ale zpravidla i každý, kdo se tímto způsobem už své tělesné výzdoby zbavil. Jde o řešení účinné, bezpečné a téměř bezbolestné. Výsledky bývají více než uspokojivé, což se o některých jiných metodách ani při nejlepší vůli tvrdit nedá.

Můžete si laser dopřát i vy?

To, zda je laserová metoda vhodná také ve vašem případě, je otázka, na kterou je dobré znát odpověď co nejdřív. To z toho důvodu, abyste se případně mohli začít včas ohlížet po takové klinice, která nabízí i jiná řešení. Laser je totiž díky své efektivitě zdaleka nejrozšířenější a v řadě salonů krásy i specializovaných klinik se už dnes s jinými postupy ani nesetkáte. Vyříznutí, vybroušení nebo kryochirurgický zákrok, to jsou metody čím dál méně obvyklé. A poslední dobou tolik opěvovaný „cover“ je pouze polovičatým řešením, které vás tetování nezbaví. Nejspolehlivější je laser. A co by vám v jeho využití mohlo zabránit? Například některá z těchto věcí:

  • Těhotenství
  • Diabetes
  • Kožní choroba
  • Nemoc srdce
  • Epilepsie

Svěřte se do rukou odborníků!

Podobný význam jako výběr optimální metody má v případě odstranění tetování také volba kvalitní kliniky. Takové, která se může pochlubit prvotřídním vybavením, kvalifikovaným personálem a díky tomu také těmi nejlepšími výsledky v podobě spokojených klientů. A kde nejlépe zjistíte, zda se vyplatí na konkrétní kliniku obrátit či nikoliv? Kde se dozvíte, zda zákrok bolel nebo jakou finanční částku byste si na něj měli zhruba připravit? Jedině od známých nebo z příspěvků na diskuzních fórech! Využijte toho a opatřete si maximum dostupných informací! Pouze tak budete mít jistotu, že se svěřujete do rukou skutečných odborníků. Odstranění tetování je poměrně radikální krok a určitě dává smysl, když se na takovou změnu co nejlépe připravíte.

Chodíte na diskuzní fóra pravidelně nebo to považujete za ztrátu času? A jak staré je tetování, kterého byste se rádi zbavili?