Neumíte si poradit s dezinfekcí domácnosti, zbyla vám čokoláda z Vánoc nebo jste nechtíc obarvili prádlo? Přinášíme vám spoustu užitečných tipů, které nevyužijete všechny hned, ale když si je do budoucna zapamatujete nebo někam přepíšete, určitě litovat nebudete!

Interiér a domácnost

Nelíbí se vám čisté bílé záclony? Raději byste je měli do žluta? Použijte na to čajové sáčky. 

Tmavý byt prosvětlí nátěr z bílého latexu. 

Nečistoty se nejčastěji usazují na místa, kam nejvíce saháme, takže na kliky dveří, vypínače, úchytky nábytku, atd. Pokud nemáte po ruce dezinfekci, vystačíte si s obyčejnou vodou a octem ve stejném poměru. 

Koupelna

Zabarvené prádlo z pračky můžete znovu vyprat, ale tentokrát s jednou nastrouhanou bramborou – tu však musíte umístit do nějaké síťky, aby se nedostala do filtru pračky. Jste zastáncem žehlení a chtěli byste mít prádlo voňavé i při žehlení? Stačí smíchat 100 ml vodky, 400 ml destilované vody a 10 kapek levandulového éterického oleje. Vodka tu slouží jako konzervant. Vydrží vám až tři měsíce. Při každém žehlení nalijte do nádobky. Napařováním se vůně začne uvolňovat.

Kuchyně

Nevlastníte myčku a chtěli byste mít nádobí čisté jako ze žurnálu? Není problém, stačí k tomu voda se sodou a se dvěma lžícemi kávového lógru. I když se vám ta představa možná hnusí, své účinky to má. 

Při vaření se stává, že máme ruce od cibule a ta, jak známo, má svůj specifický pach. Odstraníte ho tak, že promnete mezi prsty sůl a ruce si opláchnete v teplé vodě. 

Máte doma starší čokoládu a je vám líto jí vyhodit? Rozhodně tak nedělejte, dá se z ní vyrobit likér. Stačí mít myšlenku a tu uskutečnit. Čokoládu rozpustíte, nalijete do ní přiměřené množství smetany k poměru rumu a slazeného zahuštěného mléka a dobrota je na světě. V dlouhých zimních večerech vám popíjení likéru zaručeně povzbudí všechny smysly.