Už od věky věků lidé věřili na mocnou sílu kamenů. Nosili je jako talismany a amulety. Měly je ochránit od všeho zlého, zbavit je nemocí a přičarovat jim lásku.

Lidé obdivovali jejich krásu, lesk, záři.

Králové, církevní hodnostáři, šlechta a další zámožní lidé je vystavovali na obdiv. Znamenaly bohatství a staly se symbolem moci.

Dnes je může nosit kdokoliv. Nejen, že ozdobí naše tělo, ale mají i uzdravující schopnosti. Věda, která zkoumá a zabývá se léčebnou silou kamenů se nazývá litoterapie. Nejen od ní pochází názor, že pomocí kamenů se může léčit.

Některé kameny nám pomáhají v léčbě proti stresu, zmírňují napětí. Mají moc harmonizovat naši rovnováhu a uklidňují nás.

Můžeme je jen tak tisknout v dlani, přikládat na tělo, nejlépe na nemocná místa. Vzhledné je nosit náramky, náhrdelníky, náušnice z kamenů nebo zvolit šperk, kde je kámen vsazen. Ale i kameny umístěné na našem stole, poličce apod. účinkují. Někteří lidé, kámen vkládají do sklenice vody a pak ji pijí po doušcích.

Nelépe je kameny nabíjet opětovně energií. Umyjte je pod studenou vodou a nechte nabít na světle. Nejlépe na sluníčku.

Kameny si zvolte podle toho, co vás trápí. Prostudujte si nebo se zeptejte, který kámen vám nejvíce pomůže. Při výběru nespěchejte, myslete na to, jak na vás působí, tvar, barva a jak je vám příjemné ho držet v dlani.

Oblíbený je křišťál. Darováním křišťálu nic nepokazíte. Použití je rozsáhlé. Doporučuje se téměř na každou chorobu. Odstraňuje psychické potíže. Příznivě působí při žaludečních problémech. Ovlivňuje trávení. Jestliže chcete očarovat svého partnera, narafičte mu ho pod polštář nebo k osobním věcem. Upevňuje lásku a věrnost.

Mnoho žen volí pro svou jemnou růžovou barvu růženín. Je to kámen lásky a podporuje plodnost. Účinkuje při emocionálních problémech. Doporučuje se ho postavit k počítači, protože zachycuje elektromagnetické záření.

Rubín je dobrá volba pro ženy, které trpí silnou menstruací. Má utišující a hojivé účinky. Podporuje imunitu. Nabíjí energií, optimismem  veselostí.

Ale i mnoho dalších známých jako například citrín, jantar, tyrkys, smaragd vás nabijí pozitivní energií a pomohou vám.

Jestliže jejich účinku nevěříte, vyberte si je jako ozdobu a uvidíte.

1 komentář

Comments are closed.