O své vlasy se snažíte pečovat a pro jejich krásu vyzkoušíte prakticky cokoliv. V obchodech trávíte u pultů dlouhé minuty a zkoumáte, který přípravek by vašim vlasům nejvíc vyhovoval. Následně provádíte to samé doma, načtete si návody, šamponujete správným směrem, necháváte vlasy proschnout, aplikujete přípravek, který chrání před horkem z fénu, lakujete zlehka a jemně.

Krásné vlasy

Pravidelně myjete své vlasy, aby na nich neulpíval prach, mastnota a různé nečistoty. Chcete-li mít vlasy krásnější a hlavně zdravější, je nutno začít od prvopočátku. Tedy od mytí vlasů. Máte pocit, že na tom se nedá nic moc zkazit? Možná se mýlíte. Mytí vlasů je důležitý krok, který má jistá pravidla!

Správné šamponování vlasů

Šampon si pořiďte takový, který je pro vás nejlepší. Někdo vsází na objem, jiný bojuje proti lupům atd. Spíš jde o správnou techniku. Dáváte šampon rovnou na vlasy? Špatně! Dejte si trochu šamponu do dlaně, rozetřete v dlaních a následně šamponujte. Dostanete jej rovnoměrně všude. Masírujte pokožku hlavy bříšky prstů, což uvolní nečistoty a maz. Mastí se vám vlasy? Zkuste si je nešamponovat, umýt a znovu nešamponovat. Nevsázejte na horkou vodu, spíš vlažnou. Pokud to zvládnete, po umytí je propláchněte studenou vodou, což zvýší pružnost a odolnost.

Správné množství

Ani málo, ani moc. Tak nějak by se dalo nazvat, kolik šamponu pro jedno mytí použít. Šampon vysušuje pokožku a zatěžuje vlasy, proto není nutné jej dávat ve vysokých dávkách, ale ani není dobré s ním šetřit. Šampon je nutno pořádně vypláchnout, jinak se budou vlasy mastit.

Střídejte šampony

Spousta žen věří, že když najdou jeden šampon, mají se ho držet. Jiné zase říkají, že pokud se šampony nestřídají, vlasům to škodí. Ani jedno není vědecky potvrzeno, takže využívejte to, co vám vyhovuje. Střídání šamponů však má své opodstatnění – v zimě chrání před mrazem, v létě před sluncem, chlórem a mořskou vodou.