image courtesy of freedigitalphotos.netOpět vám přinášíme druhý díl našeho článku o tom, kterých chyb se dopouštíte při cvičení. V prvním díle jsme si řekli, že je důležité mít kvalitní sportovní oblečení a obuv, nepoužívat při cvičení antiperspirant, dále je vhodné pít malé doušky vody a není dobré cvičit naboso. Co si povíme o chybách při cvičení dnes?

1. VÝHÝBEJTE SE ASFALTOVÝM SILNICÍM A CESTÁM!
Rádi běháte? To je naprosto v pořádku. Pokud běh milujete, bude pro vás dobré najít si cesty, které jsou k běhu uzpůsobené. Skvělé jsou například lesní cesty nebo ty polní, ovšem rozhodně vám nedoporučujeme běhat po asfaltových silnicích nebo cestách, a to proto, že asfalt je příliš tvrdý a při běhu je na vaše chodidla vytvářen příliš velký tlak, což zatěžuje nejen kotníky, ale i kolena, kyčle a dokonce i pas. Běžte se raději proběhnout do parku, kde jsou cesty hladké a hliněné.

2. NECHOĎTE BĚHAT PŘÍLIŠ BRZY RÁNO!
Zůstaňme na moment ještě u běhání. Pokud jste si doposud mysleli, že uděláte nejlépe, pokud si půjdete zaběhat brzy ráno, možná vás překvapí fakt, že se to tak úplně nedoporučuje. V souladu s vaším biorytmem je vhodné běhat cca mezi 20-22 h večerní, tedy hodinu po posledním jídle. Většina lidí navíc pozdě v noci už nejí, což znamená, že vaše snaha bude mít lepší výsledky, než ráno, když se po běhání člověk většinou ihned nají.

3. VYHÝBEJTE SE ZNEČIŠTĚNÉMU PROSTŘEDÍ!
Ať už chodíte ven běhat, cvičit, prostě sportovat, mějte na paměti to, že místo je také velice důležité, a to z hlediska ovzduší. Pokud máte tendence běhat nebo cvičit blízko továrny, ze které se vypouští různé zplodiny, vašemu tělu to spíše uškodí, než prospěje. Při cvičení je totiž opravdu důležité dýchat čistý vzduch, aby se tělo dostatečně očistilo a okysličilo. Vzduch, který je znečištěný plyny vám nemůže ničím prospět.

4. NECVIČTE, POKUD JSTE UNAVENÉ!
Ležíte na posteli s tím, že přeci jen opravdu musíte vstát a jít si ven zaběhat, ale nemáte na to vůbec energii? Pokud ano, zapomeňte na to, že byste se měli přepínat. Pokud je vaše tělo unavené a nemá dostatek energie, cvičení vám nepřinese dostatečně pozitivní výsledky. Jediné, co vám cvičení přinese, pokud cvičíte či sportujete hodně unavené, je uvolňování stresových hormonů v krvi.