dovolena reckoDovolená u moře, ať dlouho dopředu plánovaná nebo last minute, nemusí být vždy jen poleháváním na pláži. Dny odpočinku lze trávit také poznáváním neznámé krajiny, její historie a můžete si přivézt domů nejen do bronzova opálenou pokožku, ale také zážitky na které se nezapomíná. Pokud máte obavy, že takováto dovolená u moře by byla nad vaše možnosti, můžete pořídit zájezd last minute a ušetřit tak nemalou částku.

Pro zajištění chvil zaslouženého odpočinku je však v první řadě důležité vybrat si spolehlivého a osvědčeného partnera, aby dovolená u moře proběhla v klidu a pohodě a do paměti se zapsaly jen samé příjemné vzpomínky. Jedním z takových je eTravel.cz. Tato cestovní kancelář spolupracuje výhradně s pojištěnými ověřenými cestovními kancelářemi a díky zkušenostem a tradičně solidnímu přístupu se k ní mnozí spokojení zákazníci opakovaně vrací. U této cestovní kanceláře pořídíte dovolenou u moře za skvělé ceny a její nabídka pobytů last minute, které jsou dnes tak oblíbené, je velice široká.

Kam tedy zamířit, když už máte jasno s kým? Co takhle last minute dovolená u moře v Řecku, které je nádherným místem pro strávení volných dní? Jeho klidný a neuspěchaný životní styl, hřejivé sluneční paprsky, moře modré jako inkoust a v neposlední řadě i výborná řecká kuchyně jsou zárukou skutečného odpočinku. Můžete celé dny jen lenošit na pláži a večer si zajít do některé z příjemných taveren, nebo se vydat za zdejšími vyhlášenými starověkými památkami, po stopách dějin, mýtů a bájí. Dovolenou u moře v Řecku lze strávit ale i skutečně aktivně a například milovníci přírody se mohou vypravit třeba za jeho přírodními krásami. Je jen na vás, jestli dovolenou u moře strávíte na pevnině nebo na některém z řady krásných ostrovů. Na nejvýchodnější části středního pevninského Řecka se nachází poloostrov Attika s pohádkovým mysem Sounion, na který míří turisté nejen proto, aby spatřili na vlastní oči  úchvatné torzo Poseidonova chrámu, ale také za nádhernými západy sluce. Ty jsou u moře v Řecku vždycky krásné, ale vidět je mezi bělostnými vysokými sloupy je nezapomenutelný zážitek. Dovolená u moře v kraji Attika vás určitě nezklame. Vyhlášenou destinací na severovýchodě Řecka je polostrov Chalkidiki. Jeho pobřeží lemují široké pláže i romantické písečné a oblázkové zálivy a je hojně pokryt horskými masivy, které nabízí i terén vhodný k horským tůrám.last minute recko

V Řecku není místa, které by kromě hřejivých slunečných paprsků a teplého moře nedokázalo nabídnout něco navíc. Dovolená u moře se také dá kombinovat s mnoha zajímavými výlety. Cesta některého z nich může vést po dálnici vedoucí bývalou thermopylskou soutěskou, kde se odehrála slavná bitva u Thermopyl a kde na místě bojů dnes stojí Leónidův monument. Můžete navštívit řadu muzeí a památek, nebo třeba zamířit k vyhlášeným klášterům Meteora. Svou dovolenou můžete také strávit na některém z mnoha ostrovů. Chcete-li strávit dovolenou jako v pohádce, zakupte last minute třeba na pohádkový ostrov Santorini. Je to ráj, který se zrodil ze sopečného pekla. Z původního ostrova zůstaly jen zbytky mající tvar půlměsíce, které obklopují ohromný zatopený kráter – kalderu. Dříve drahá dovolená u moře na Santornini dnes i díky last minute, je dosažitelná téměř každému. Od pobytů na ostatních ostrovech se ale tak trochu liší. Zčásti to dělá vědomí, že se nacházíte na sopce, z druhé části je to až kýčovitou malebností ostrova. Jedním z nejhezčích míst je pohádkové  město Oia. Bělostné zíďky oddělující malé domečky vám sahají sotva po kolena, uchvátí vás pohádková zákoutí, tyrkysové bazény, maličké dvorky a terásky, ale také vynikající santorinské víno, které má díky zdejšímu sopečnému podloží nezaměnitelnou chuť. Ať už svou dovolenou u moře strávíte v Řecku kdekoli, nikde nebudete zklamání a určitě se budete rádi do této země vracet.