Ne každému se chce v tomto počasí chodit do posilovny, a proto raději zůstává doma. Efektivně si ale můžete zacvičit také tam. Máme pro vás sadu cviků, které vám zpevní postavu už za pár týdnů.

Cvik č. 1: Samá ruka, samá noha

Proč to pomáhá: Tento cvik je skvělý způsob, jak si zlepšit rovnováhu. Skvěle si s ním protáhnete nejen podkolenní šlachy, ale i posílíte zadek.

Jak ho provést: Postavte se na levou nohu a pravou ruku předpažte. Předkloňte se a zvedněte pravou nohu za sebe – tak, aby zvednutá ruka a noha byly rovnoběžně s podlahou. Snažte se v tomto postoji vydržet alespoň 10 vteřin a pak nohy vyměňte.

Cvik č. 2: Squaty s ručníkem

Proč to pomáhá: Toto cvičení posílí vaše hýždě a ruce. Pokud chcete, aby z vás opravdu lil pot, pak squaty dělejte opravdu rychle za sebou, ale dbejte na to, abyste je dělali stále správně.

Jak ho provést: Mírně rozkročte zhruba na úroveň vašich ramen, klidně i trochu více a špičky maličko vytočte směrem ven. Vezměte si srolovaný ručník a ruce roztáhněte nad hlavu. Udělejte hluboký squat, aniž by vaše koleno přesahovala špičky prstů. Poté se opět vraťte nahoru a udělejte další squat.

Cvik č. 3: Nahoru a dolů

Proč to pomáhá: Cvik, při kterém se položíte na zem tak, jako byste chtěli udělat klik, je neskutečně efektivní na posílení všech svalů v těle, zejména pokud při cviku budete v horní pozici zatínat nohy i zadek.

Jak ho provést: Jděte do pozice klik – s tím rozdílem, že se na zemi zapřete o lokty, na které přeneste váhu. Vaše tělo musí tvořit přímou linii. Zatněte zadek i nohy na pár vteřin a poté se postupně po jedné ruce zvedněte tak, abyste se zapírala o dlaně a ne o lokty – nejdříve jednou, pak druhou rukou. Poté jdete opět postupně do pozice na lokty a vše opakujte

Cvik č. 4: Boční držák

Proč to pomáhá: Tento cvik dokonale posiluje šikmé břišní svaly a kromě toho i zvyšujete celkovou vaši sílu a vytrvalost.

Jak ho provést: Lehněte si na levý bok a kolena mějte rovnoběžně s tělem. Zapřete se o levé předloktí a loket, přičemž pak zvedněte své tělo ze země a držte stále rovná záda, neprohýbejte se. Vaše tělo by mělo tvořit rovnou přímku. Držte několik vteřin a pak opakujte na druhou stranu.

photosource: pinterest.com