Říkáte si, jak to někteří lidé dělají, že se dožívají až 80 let věk nebo dokonce déle? Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak si delší život můžete zajistit také vy.

Jedná se o velmi jednoduché kroky, a ačkoliv možná budete překvapeni, to hlavní kouzlo je v konzumaci těch správných potravin a pohybu.

Rada č. 1: Ládujte se japonskou kuchyní

Konkrétně teď máme na mysli hlavně sushi. Japonky se nedožívají dlouhověkosti jen tak pro nic za nic. Odborníci se domnívají, že je to proto, co jedí. Ryby obsahují spoustu omega-3 mastných kyselin – ty jsou obsaženy v rybách a ryby se zase hojně přidávají právě do sushi. Takže ano, příště si místo McDonaldu dejte raději sushi.

Rada č. 2: Alkohol? Ano prosím!

Řečeno s nadsázkou samozřejmě. V pořádku je červené víno – konkrétně malá sklenka. Několik studií totiž dokazuje, že lidé, kteří si dvakrát do týdně dopřeji sklenku červeného vina, žijí daleko déle než ti, kteří do nedělají.

Rada č. 3: Zvedněte zadek!

Sedět u počítače celý den se vám opravdu nevyplatí. Nevyplatí se to nejen vaší postavě, ale ani celkovému zdraví. Ženy, které sedí více jak 6 hodin denně, mívají riziko dřívějšího úmrtí až o 40 % než ty ženy, které sedí méně jak tři hodiny denně. Takže ano, hýbejte se.

Rada č. 4: Když sladké, tak čokoládu

Samozřejmě ale, že není čokoláda, jako čokoláda. Pravá hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa se vám při honu na dlouhověkost vyplatí. Konzumace tmavé čokolády (dvě malé porce týdně) je spojeno s nižším rizikem srdečního selhání.

Pokračování příště!