Stejně jako existují špatní zvyky v jídle a co se pohybu týče, tak existují také špatné zvyky, co se hygieny týče. Teď ale jde bakterie a my vám řekneme, kde se ve vaší koupelně vykytují nejvíce.

Tým specialistů pod vedením Charlere P. Gerba, profesora mikrobiologie za University v Arizoně, vydal seznam nejnebezpečnějších míst v koupelně, kde žije většina nebezpečných bakterií. Na jaká místa byste si tedy měla dát ve vaší koupelně největší pozor?

1. Odborníci považují kohoutek první položkou na seznamu nejnebezpečnějších míst v koupelně. Výzkum ukázal, že právě kohoutek doslova bakteriemi překypuje. Abychom to uvedli na míru – přímý kontakt rukou s kohoutkem a vodou je ideální živnou půdou pro bakterie, které způsobují kožní infekce.

2. Druhé místo obsadila zrovna ne překvapivě záchodová mísa. Odborníci radí, abyste sklápěli záchodové prkýnko vždy, když spláchnete. V opačném případě, mikroskopické kapičky vody roznáší špínu kolem, což má špatný vliv na vaši osobní hygienu, které mohou být zdrojem nákazy.

3. Třetí příčku získala osuška. Vlhké prostředí je ideálním pro bakterie E. coli, která způsobuje bolesti břicha a zvracení. Aby se zabránilo onemocnění, je nutné, abyste měnili své ručníky alespoň jednou za tři dny. Jestliže máte hosty, nabídněte jim papírové ručníky.

4. Tento seznam zakončují zubní kartáčky. Profesor Gerba uvedl, že kartáčky sice obsahují bakterie, ale jedná se o vlastní mikroorganismy, které vašemu zdraví neublíží. Jedinou podmínkou však je, aby byl váš zubní kartáček na místě odděleném od ostatních kartáčků a hlavně, abyste dodržovali jeho výměnu. Mimochodem, je dobré o této věci informovat i děti v raném věku, jelikož se tak zabrání různým nemocem.