Myslíte si, že doplňování vitamínů je zbytečné? Možná vás o opaku přesvědčí následující argumenty a jasné důvody, proč je dobré tělu pomoci a dodat mu dostatečné množství vitamínu D. Uvidíte, že se vám za odměnu odvděčí vzorným fungováním i při psychické či fyzické zátěži.

Pro zdravé vlasy a pokožku

Dostatečné množství vitamínu D je důležité pro zdravý vývoj a růst vlasů. Jakmile má tělo nedostatek právě tohoto vitamínu, může být jeden z projevů zhoršení stavu pokožky a častější vypadávání vlasů. Zároveň však tyto problémy mohou signalizovat i na jiný chybějící minerál či vitamín. Takže řešením může být například opravdu kvalitní pestrá strava doplněná o vybrané přípravky za účelem přidání vitamínů a minerálů.

Jako prevence před depresemi a únavou

Dalším významným účinkem vitamínu D je obrana před chronickou únavou. Za stav, kdy se pořád cítíte unavení i přes dostatečný odpočinek přitom může být zodpovědných více faktorů. Jedním z nich, který se poměrně špatně odhaluje, však bývá právě nedostatek vitamínu D. Tyto stavy navíc mohou být spojeny s většími sklony k depresím, což se typicky objevuje během zimních měsíců. Právě tehdy je přitom množství vitamínu D v lidském těle často nedostatečné.

Za doplnění vitamínu D vám poděkuje imunitní systém

Pokud se rozhodnete doplnit vitamín D3 v kapalné formě či jako kapsle, poděkuje vám imunitní systém. I pro něj jde totiž o důležitou látku pro správné a výkonné fungování. Nezapomínejte však na fakt, že jde o vitamín rozpustný v tucích, takže je teoreticky možné se s ním předávkovat. Z toho důvodu dodržujte doporučené denní dávkování uvedené na doplňku stravy vit D3. Část této látky navíc můžete získat z kvalitních mořských ryb a pobytem na slunci, kdy si tělo běžně dokáže zajistit poměrně dobré množství vitamínu D.