Pokud dlouhodobě trpíte na předčasné vyvrcholení, nezoufejte, existuje široká paleta prostředků, které vám dokáží s oddálením ejakulace pomoci. Níže máte k dispozici některé základní rady a tipy, pomocí kterých znovu ovládnete svůj orgasmus a vyhnete se tak trapným situacím při milování. Prozradíme vám také “zkratku”, která dokáže celý proces značně zjednodušit a urychlit.

Oddálení ejakulace pro záchranu vztahu

Ženský orgasmus je od přírody značně odlišný od mužského vyvrcholení. Ženy prožívají orgasmus často intenzivněji, trvá u nich delší dobu a může nastat několikrát v krátkém časovém rozmezí. Jedná se spíše o třešničku na sexuálním dortu, neboť ženský orgasmus není podstatný pro obecný cíl intimního sblížení muže a ženy – zplození dítěte. Člověk se však od zvířete liší tím, že praktikuje milování také pro čistý prožitek a uspokojení, těžko tudíž vysvětlíte vaší partnerce, že ejakulace v první minutě sexu je znakem zdravé mužnosti. Jednoduše řečeno, milování si chtějí užít obě zúčastněné polovičky a předčasná ejakulace je mnohdy důvodem k zmrazení sexuální vášně. Pokud muž dokáže svůj vrchol kontrolovat, značně to vylepší celkový sexuální prožitek a spokojenost se poté objeví na obou stranách postele. Jak toho ale docílit?

2 základní způsoby zlepšení kontroly nad mužským orgasmem

  1. cvičení, posilování, ovládnutí těla a myšlenek
  2. zdravotní podpůrné prostředky

Jde to i přirozenou cestou…

První z uvedených způsobů je čistě přírodního charakteru. Výsledky se sice dostavují postupně, celý proces vám však umožní lépe poznat vaše tělo. Jedním ze základních prostředků je posilování pánevního svalstva, které s orgasmem přímo souvisí – dostatečné posílení výrazně pomáhá oddálit orgasmus. Další možností je kontrola myšlenek. Pokud při sexu dokážete zapojit mozek a myslet na ne zrovna vzrušující věci, prodlouží se vaše výdrž, dejte si však pozor na ztrátu erekce. Můžete také vyzkoušet změnit sexuální polohu, prostředí nebo se před sexem mírně unavit sportem. Pamatujte, že zkoumání vašeho těla je nanejvýš důležité pro ovládnutí zdravé sexuality.

Všechny snahy selhaly? Léky jsou zaručená pojistka

Někdy prostě veškeré “babské rady” selžou, stále je však možnost, jak oddálení ejakulace dosáhnout. Na trhu je k dispozici celá řada prostředků, které s tímto problémem bojují – léčiva často kombinují účinné látky na oddálení ejakulace a podporu erekce, čímž dokáží dostat váš sex na zcela novou úroveň. Medikamenty, které se na kontrolu orgasmu používají, většinou obsahují látku Dapoxetin. Tyto prostředky jsou dnes volně dostupná na internetu, důrazně se však doporučuje odebírat je pouze z ověřených zdrojů a nezkušení uživatelé by se měli před aplikací poradit s lékařem nebo sexuologem.

Kombinace obou způsobů = nadpozemský sex

Nikdo vám samozřejmě nevnucuje ani jednu z uvedených cest, pokud však s předčasnou ejakulací bojujete dlouhodobě a cítíte, že tím klesá kvalita vašeho sexuálního života, je načase tento problém řešit. Nabízí se vám rovněž spojení obou výše popsaných způsobů, můžete začít s menšími dávkami podpůrných léčiv, snažit se s jejich pomocí při sexu lépe poznat vaše tělo, postupně posilovat pánevní svalstvo a s největší pravděpodobností budete moci za nějaký čas léčiva vysadit úplně. Jaké další metody oddálení ejakulace znáte? A jaké jsou vaše zkušenosti s léčivy na kontrolu orgasmu? Podělte se s vaším názorem v sekci komentářů.