Toužíte po rodině, ale nejste si jistá, že roli matky zvládnete na jedničku? Bojíte se, že nebudete dobrou mámou? Závidíme těm ženám, které mateřství zvládly s naprostým přehledem a s úsměvem a vlastně jim vůbec nevadí, že se celý život točí jenom kolem jejich potomka? Přemýšlíte i vy nad rodinou, ale nejste si jistá, jestli je to to pravé pro vás? Pak jste narazila na správný článek. Pokud máte pochybnosti o svých mateřských schopnostech nebo se ptáte sama sebe, jakou budete matkou, pokusíme se vám odpovědět a poradit.

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že mateřství je zcela přirozené a pudové a pokud si myslíte, že nebudete dobrou matkou, příchodem toho malého uzlíčku se to s velkou pravděpodobností změní. Budete cítit něco, o čem jste nikdy neměla ani páru a mateřství vám půjde určitě samo od ruky, aniž byste se snažila. Jestliže i přesto pochybujete o svých mateřských schopnostech, řekneme vám, jak na sobě zapracovat, abyste své mateřství zvládla s přehledem a abyste byla tou nejlepší maminkou na světě a aby vaše dítě bylo nejšťastnějším dítětem pod hvězdami!

Zapracujte na intuici!

Myslíte si, že intuice není nijak pro mateřství důležitá? Tak to se pletete. Když budete mít doma malé dítě, které ještě s vámi neumí komunikovat jinak, než řečí těla, budete intuici používat jako hlavní komunikační prostředek. Jestliže už teď poznáte, že je váš přítel naštvaný nebo bez nálady, aniž by vám cokoliv řekl, máte vyhráno. A pokud ne, nic se neděje. Řeč těla je možné se naučit. Tak na tom zapracujte! Pokuste se odhadnout náladu vašeho přítele nebo kamarádky, rodiče nebo kolegyně ještě dříve, než vám sama řekne, jak se cítí. Budete překvapená, jak snadné to je!

Starostlivost – vaše přednost nebo slabost?

Už se vám stalo, že vám onemocněla kamarádka a vy jste nemyslela na nic jiného, než jak se k ní zastavíte, navaříte ji na dva tři dny, aby se mohla v klidu vypotit? Volají vám vaši přátelé, aby si vylévali srdíčko právě vám a vy je vždy vyslechnete a nikdy jim neřeknete, že teď nemáte čas? Pak jste starostlivost sama a to je skvělý předpoklad pro rodičoství. Pokud jste spíše samorost a problémy druhých vás moc nezajímají a ani vás nedojímají, možná byste měla své srdce maličko pootevřít i jiným lidem. Nebojte se pomáhat druhým, ten krásný pocit za to stojí! A nic od nich nečekejte!