Žehlíte příliš často a zabírá vám tato činnost spoustu času. V tomto článku vám ukážeme, jak si můžete žehlení výrazně usnadnit a ušetřit tak spoustu času.

Parní žehlící stanice Karcher všechnu práci neodvedou. Žehlení je totiž dřina, která někdy zabere i hodiny času. V tomto článku vám ale přinášíme trojici tipů, která vám žehlení výrazně ulehčí.

Každý kousek protřepejte

Pokud to už děláte, tak jen dobře. Všem ostatním ale radíme, abyste před žehlením veškeré prádlo nejprve důkladně protřepali. Všechny ručníky, ubrusy nebo povlečení vytahejte na protilehlé rohy a uvidíte, že žehlení potom bude výrazně jednodušší. Čím lépe se vám totiž povede prádlo vyrovnat, tím více práce si během žehlení ušetříte.

Pořiďte si kvalitní žehlící stanici

Vyrovnáním a protřepáním každého kusu oblečení si sice můžete ušetřit spoustu práce, kvalitní parní žehlící stanice Karcher je absolutní základ. Kvalitní žehlička v kombinaci s dobrým žehlícím prknem totiž dokáže vyrovnat i několik vrstev prádla najednou. Místo otáčení a žehlení z další strany tak budete moct sáhnout po dalším kusu oblečení a ušetřit si tak i desítky minut práce.

Žehličky s vysokým parním výkonem vám taktéž výrazně usnadní práci. Při výběru se tedy zaměřte především na něj. Čím větší číslo bude v parametrech uvedeno, tím rychlejší žehlení bude. Pokud ale žehlíte prádlo více než dvě hodiny týdně, sáhněte raději po parních stanicích. Některé modely jsou totiž vybaveny speciální technologií, která zaručuje optimální teplotu při žehlení různých druhů látek. Tím pádem nebudete muset prádlo předem třídit a všechno nastavovat ručně.

Dobře nastavené žehlící prkno

Při žehlení byste se rozhodně neměli krčit. Nejenže je to škodlivé pro vaše zdraví, ale také tímto způsobem budete ztrácet čas. Proto si raději pořiďte takové žehlící prkno, které vám svou výškou bude dokonale vyhovovat. Hodí se i snímatelný potah nebo rukávník. Samotné žehlení vám pak usnadní i nafukovací prkna s integrovaným ventilátorem.