Slyšeli jste už někdy o slevových kupónech? Pokud ne, měli byste to napravit a číst dál. Obzvlášť pokud rádi nakupujete přes internet, budou pro vás informace, jak díky kupónům ušetřit, zajímavé. Někdy se jedná o úspory až v řádech stovek korun.

Slevové kupóny vlastně fungují i ve skutečnosti. Možná jste někdy drželi v ruce slevy do McDonald’s či do jiného obchodu. Pravděpodobně se jednalo o nějakou kartičku či papírek, na němž byla ve formě čárového kódu uložená sleva. Něco podobného funguje i v online světě, jen tam kupóny nejsou fyzické, ale mají virtuální podobu.

Stačí zadat příslušný kód

Slevový kupón je vlastně kombinací číslic a písmen. Někdy dávají smysl, jindy jsou čistě náhodná. Na vás je zkopírovat si je a vložit do příslušného políčka při dokončování nákupu. Najdete je všude možně po internetu. Někdy se dají dohledat na sociálních sítích, v různých diskuzích a úplně nejlépe na specializovaných portálech, které se zabývají právě shromažďováním slev.

Co všechno lze získat se slevou?

Některé kupóny vám zajistí slevu, další dárek zdarma či dopravu bez doplatku. Nejčastěji se setkáte s:

Procentuální slevou. Mnohdy dostanete slevu určitý počet procent na celý sortiment. Takovou možnost nabízí například slevový kupón 4home.

Dárkem. Když si najdete správný kód, můžete získat dárek zdarma.

Dopravou zdarma. Někdy bývá podmíněná nákupem za určitou částku, jindy ji dostane každý. Aktuálně je dostupná třeba Tchibo doprava zdarma na vše.

Slevou na určitý sortiment. Jsou případy, kdy sleva není poskytována na všechno, ale jen na konkrétní kategorii zboží. Například slevový kód Kasa -10 % platí na pračky, odšťavňovače nebo sušičky.

Slevy v e-shopech jsou opravdu různé. Až budete příště nakupovat online, neváhejte a nejdříve se podívejte po internetu, zda nenajdete slevový kupón. Mohl by vám ušetřit pěkných pár stovek korun. Vyhledávat lze například na specializovaném webu OnlineKupony.cz.