Jarní období nás tahá z gauče a my nadšeně vytahujeme kolo, nazouváme běžecké boty nebo se jdeme jen tak projít. Než se ale vrhneme na všechny oblíbené venkovní aktivity, měli bychom si pořídit vhodné funkční prádlo, ve kterém pořádně zazáříme. A to doslova. Dny už se sice prodlužují, šero je ale ještě poměrně brzy. Jaké reflexní oblečení tedy obléknout?

Buďte vidět na kole, při běhu i na procházce

Než po zimě oprášíte kolo a vydáte se na silnici, nezapomeňte, že jste také plnohodnotný účastník provozu. Dny ještě nejsou tak dlouhé, tak ať vás tma nepřekvapí. Nejde jen o to, být dobře vidět, ale také být viděn. Reflexní prvky dobře odráží okolní světlo lamp a aut. Viditelné jsou i na přímém slunci. Často je seženete už jako součást cyklistických kalhot, dresů a triček. Měly by být umístěné nejen vpředu a vzadu, ale ideálně také na bocích vašeho funkčního oblečení.

Podobné je to s během. Pokud nechcete běžet bahnitou cestou a za šera volíte raději asfaltový povrch, dbejte zvýšené opatrnosti. Ať už běháte v parku nebo jste poblíž silnice, je třeba, abyste byli vidět za každých okolností.

Jak se tedy zviditelnit? Nasaďte si čelovku a reflexní doplňky, jako jsou pásky, náramky či vesta. Vše můžete vyřešit také reflexním oblečením a obuví. Vybavte se běžeckými kalhoty, tričkem a teniskami, které mají všité tyto nepřehlédnutelné prvky. Chránit se můžete i kšiltovkou před nepříjemným oslněním protijedoucími auty.

Reflexní prvky jsou ve tmě pro chodce povinné

Bez reflexních pomůcek se neobejdete ani při turistice nebo obyčejné večerní procházce. Po novele zákona z 20. února 2016 jsou chodci dokonce povinni nosit alespoň jeden reflexní prvek, pokud se pohybují při snížené viditelnosti po krajnici mimo obec. Buďte vidět nejen v noci, ale i za šera či v mlze!