Ať se bavíme o zdraví, o hubnutí, o krásnější postavě, vždy všechny dobré rady, jak na to, končí tím, že se musíme hýbat. Bez pohybu to prostě nejde a musíme z něj udělat našeho každodenního společníka. Jak se ale přinutit neboli jak najít tu správnou motivaci?

Naplánujte si přesný čas cvičení a cvičte vždy pravidelně

Bez tohoto pravidla a jeho dodržování cvičit nezačnete, a rozhodně v cvičení nebudete pokračovat. Důležité je naplánovat si pravidelný čas i délku cvičení. Co když jednou nemůžete? Jednou nevadí. Už předem si řekněte, že vás to nebude demotivovat a hned další den pokračujte tam, kde jste předevčírem skončily. Ale pozor! Odborníci na motivaci jasně říkají: jednou vynechat nevadí, vynechat dvakrát už je problém a vede to ke ztrátě motivace. Takže nikdy, ať se děje, co se děje, nevynechejte své pravidelné cvičení dvakrát po sobě.

Cvičte vždy v pohodlném oblečení

My ženy obvykle předsevzetí začít cvičit zahájíme s tím, že si pořídíme něco nového na cvičení. Což o to, je to motivace skutečně skvělá. Jenomže ne vždy sáhneme po takovém oblečení, které je na cvičení vhodné. Příkladem jsou běžné legíny na cvičení – buď je nám v nich zima, nebo teplo. Tahají nás a neumožňují nám svobodně se při cvičení pohybovat. Napadlo vás někdy, že se nejlépe cvičí v trenýrkách? Dámské spodní prádlo Styx – to jsou úžasně pohodlné bavlněné trenky volného, a přitom slušivého střihu. Právě ony budou úžasnou motivací cvičit a cvičit. Vybrat si je lze s klasickou i sportovní gumou – pohodlné jsou obě. A ty z nás, které plánují cvičit pravidelně, si mohou dámské trenky Styx na cvičení pořídit hned v sedmi kusech. Na každý den jiný model. To už nás pak bude skutečně motivovat nevynechat žádný den cvičení.

Necvičte samotné

Samy se jen skutečně těžce dokážeme dlouhodobě ke cvičení motivovat. Cvičit lze začít ve skupině někde ve fitness či v jiné cvičební skupině. Někdy nás ale nebaví nikam docházet a je to pro nás příliš velká ztráta času. Na cvičení si však dnes lze najít sparing partnera i bez toho, abychom vytáhly nohy z domu. Domluvte se s kamarádkou, kolegyní, nebo hned jako větší skupina, a cvičte společně tak, že se vždy ve stejnou hodinu propojíte přes skupinový videohovor. Lze to přes Skype, který umí až 10 účastníků, ale i přes jiné komunikátory.

Osobní trenér

Kupte si nové spodní prádlo na cvičení a vydejte se najít si na cvičení osobního trenéra. Nejlépe někde ve fitku, abyste se nemohla vymlouvat, že vám nešel internet a nedovedla jste se tak připojit k lekci cvičení. Žena či muž – záleží na vás, kdo je vám milejší. Zaplaťte si vždy lekce předem. To je jedna z nejlepších motivací, donutit se naplánované lekce skutečně dokončit.

Cvičte na čerstvém vzduchu

V parku byste se asi styděly, ale ty z nás, které bydlí v domku se zahrádkou, by toho měly využít. Jaro klepe na dveře a není nic krásnějšího, než si v trenkách Styx vyběhnout ještě za rozbřesku zacvičit na hezky posekaný trávník. Jenom nezapomínejte na pravidla – cvičí se každý den a za každého počasí – i kdyby trakaře padaly!