Ano, proti celulitidě můžete bojovat hned několika způsoby. Existují různé pečující přípravky, ale také prášky. Těch se ale vyvarujte a vsaďte na přírodnější formu. Tyhle potraviny vám pomohou mít hladší kůži už za pár týdnů!

Celulitidou se trápí snad každá žena, ale naštěstí pro nás jsou tu potraviny, které pomáhají tomuto postrachovi krásy zabránit nebo ho alespoň minimalizovat. Jsou dobré i jako prevence a jednoduchá úprava stravy vám pomůže, aby vaše pleť byla hladší a pružnější.

  • Voda

Skutečně, hydratace bývá mnohými ženami opravdu zanedbávána. Hydratace pokožky je velmi důležitá a právě voda se dokáže skvěle postarat o její neustálé zavlažování, tudíž udržování hebkosti a jasu. Voda je skutečným přítelem.
Kdykoliv je pokožka dobře hydratovaná, bude vypadat pevnější a hlavně zdravější. Ženy, které si dopřávají jen malé množství vody mají často problémy s povadlou a zašedlou pokožkou.

Pokud budete pít dostatek množství vody, vaše kůže bude odolnější a nebude mít ani tendence vytvářet si v dolní vrstvě tukové buňky. Snažte se tedy vypít 2-3 litry vody za den. Do pitného režimu spadají také potraviny, které obsahují hodně vody. Mezi bohaté potraviny na vodu patří jablka, okurky, hroznové víno a nechybí ani vodní meloun.

  • Čím barevnější tím lepší

Dalším skvělým trikem jak si udržet pevnou pokožku a bez jakékoliv chemie je konzumace barevných potravin, tím se ale nemyslí sušenky a čokolády. Čím barevnější zelenina a ovoce, tím je to lepší. Lidé toto podceňují, ale ovoce a zelenina mají vážné úžasné schopnosti a s pokožkou dělají hotové divy. Je ale důležité si je dopřávat ve velkém množství – obvzláště zeleninu. Navíc tyto barevné potraviny obsahují hodně vitamínu C, který je nezbytný pro to, aby pokožka neztrácela na kolagenu.

Kolagen pomáhá pokožce zachovat její elasticitu. Čím pružnější pokožku máte, tím méně máte i celulitidy. Zaměřte se na konzumaci zhruba 75 mg vitamínu C denně k udržené kolagenu.

Dopřávejte si špenát, rajčata, červené papriky, borůvky nebo ananas.

  • Celá zrna

Do svého jídelníčku se nebojte začlenit ani celá zrna. To se vám opravdu vyplatí. Nepleťte si ale tyto celá zrna s rafinovanými obilovinami jako jsou sladké obiloviny, bílá rýže a bílé pečivo, které se v těle stráví rychleji než celá zrna, což způsobuje vysokou hladinu cukru v krvi a vaše tělo tak bude ukládat tuk místo toho, aby spalovalo.

Tyto nové tukové buňky vám nakonec zajistí to, že budete vypadat skutečně o pár kilo těžší.

Držte se proto těch zdravých celých zrn, jako je hnědá rýže, řezaný oves, celozrnné chleby a kukuřice. Tyto potraviny nebudou vaši hladinu cukru v krvi zbytečně zvyšovat a vy tak zabráníte dalšímu ukládání tuků.

Tyto jednoduché dietní tipy a triky vám pomohou bránit se celulitidě zevnitř a kromě toho budete zdravější a i se tak cítit.