Jestliže nosíte brýle, určitě jste už někdy slyšeli o kontaktních čočkách a možná jste o nich i přemýšleli – alespoň v období puberty, kdy brýle nechce nosit snad nikdo… Ale k čemu jsou vlastně ty kontaktní čočky dobré? Co Vám přinesou, pokud se pro ně rozhodnete?

Svět se na Vás bude dívat jinak

Jedna ze super výhod je skvělý vzhled. Určitě se dá namítnout, že dnes jsou již brýle výborným doplňkem, který vytváří pěknou image, dodává na vážnosti nebo podtrhuje zdání inteligence. Ale s brýlemi nikdy nedosáhnete přirozeného vzhledu jako s kontaktními čočkami. Kontaktní čočky Vám nabízí možnost ukázat celý obličej a odkrýt tím své pravé já zpoza obroučků brýlí.

Určitě se Vám už někdy stalo, že když jste na chvilinku sundali brýle z očí, známý či kolegové Vám říkali věty typu „Takhle bych tě vůbec nepoznal“, „Vypadáš úplně jinak“ nebo „Bez brýlí máš výraznější oči“ (například silnější brýle na dálku mohou oči zmenšovat). Takže když už nechcete svůj obličej zpod brýlí ukazovat nastálo, proč s kontaktními čočkami neobjevit alespoň další vizáž. Nemluvě o změně barvy očí s barevnými kontaktními čočkami.

Dívejte se na svět jinak

Pohyb je už sám o sobě definován jako volná, ničím nerušená aktivita. A když si k němu domyslíme brýle na očích, trošku se nám tím ta volnost ruší. S kontaktními čočkami v očích ale svobodnému pohybu nic nebrání – nemusíte se obávat rozbití skel či obrouček nebo poranění oka.

S kontaktními čočkami se můžete naprosto volně pohybovat a zlepší se periferní vidění. Dokonce se vyrábí i speciální čočky, které vylepšují vidění za zhoršených podmínek, např. za šera nebo při rychlých pohybech. Čočky jsou prostě pro sport ideální.

Další situace, kdy můžou být čočky skvělou výhodou, je dovolená. A to oceníte hlavně ve chvíli, když můžete i při plavání v moři skvěle vidět všechno kolem sebe nebo si můžete koupit klasické sluneční brýle a nepotřebujete kupovat žádné speciální (tedy drahé) dioptrické.

Výhody bychom mohli jmenovat dál a dál… Ale proč raději nejdete zkusit kontaktní čočky do aplikačního střediska a nevyzkoušíte všechny jejich výhody na vlastní kůži?