V dnešní moderní době se maluje snad každá žena. Sledujeme pečlivě módní trendy v líčení, ceny a také nabídku. Víte ale vůbec, že důležitější než trendy, je fakt, jaké líčení vám bude slušet? Myslíte si, že blondýnce budou slušet modré stíny? A co takové brunetce zelené? Pokud nevíte, my vám řekneme, jaké líčení je pro vás nejlepší – podle barvy vašich vlasů.

Až se příště budete líčit, určitě nešlápnete vedle, protože jsme pro vás sestavili tento článek tak, abyste zjistily, jaké líčení vám bude slušet, jestliže jste blondýnka, brunetka nebo třeba i zrzka či jste majitelkou černých vlasů. Tak vzhůru do toho!

Líčení vhodné pro tmavě hnědé vlasy (tmavě hnědá)

Tmavě hnědé vlasy slouží jako jakýsi rám obličeje, což vám vytváří tu výhodu a skvělou příležitost pro užití sytějších barev. Brunetky, jejichž barva vlasů připomíná odstín kávy espresso nebo čokolády si mohou vybírat vibrující a opravdu nádherný make-up v odstínech, jako jsou švestky, červené odstíny – i ty vínové a také metalické odstíny. Slušet vám budou oční stíny, jejichž odstín je kovový (bronz, měď, zlato). Podél linie spodních řas brunetkám také sluší černá linka, která by však neměla být příliš tlustá (líčení tím pak můžete zazdít). Vhodná je i černá řasenka.

A co tváře? Pokud máte olivovější pleť, dobře na vás bude vypadat bronzer se zlatým shimmerem, který bude odrážet světlo. Brunetkám s tmavě hnědou budou slušet, co se rtů týče, vínové a hnědočervené.

Líčení vhodné pro černé vlasy

Díky černým vlasům můžete pomocí svého líčení vytvořit temnou a sexy atmosféru, kterou zdůrazníte jednou smyslnou barvou. Máte-li černé vlasy, zaměřte se na oči a kouřové odstíny v barvách uhlí a námořní modré. Rty a tváře je zde dobré nechat přirozeně nebo lehce růžové až červené. Kouřové líčení v barvě uhlí bude vypadat skutečně nejlépe a slušet vám bude i linka, kterou orámujete celé oko. Přidat (pro barevnější efekt) můžete i námořní modrou, která vám jako majitelkám černých vlasů bude též slušet. Nezapomínejte ani na několik vrstev černé řasenky.

Tvářenka bude černovláskám slušet v odstínu lehce růžové (použijte na líčka). Slušet vám budou lesky či rtěnky na rty ve světle růžových odstínech. Nikdy nepoužívejte tmavé rtěnky, protože tak odvedete pozornost od očí a navíc, budete vypadat zmalovaně.

Líčení vhodné pro blondýnky

Vzhledem k tomu, že blond vlasy váš obličej dělají rozzářenějším, můžete tuto “zář” podpořit s pomocí další zlatavé záře s nádechem duhových barev.

Ať už mají vaše vlasy teplý odstín medové či chladný odstín pšenice, blondýnkám nejvíce sluší broskvové, růžové, zlaté barvy, ale i barvy šampaňského. Stíny je vhodné umístit na celé víčko, ale také pod něj, kam byste měly nejčastěji používat takové barvy, které se třpytí – nejlépe odstín šampaňského či jantaru. Pro hlubší pohled můžete horní víčko orámovat hnědou tužkou na oči a na řasy použijte zhruba jednu až dvě vrstvy černé řasenky.

Vaše tváře budou vypadat nejlépe, pokud na ně použijete tvářenku v odstínu broskvově-růžovém. Na rty použijte barvičku v teplém odstínu (opět nejlepší je odstín broskvově-růžový).

Líčení vhodné pro zrzky

Rudé vlasy přirozeně vytvoří opticky teplejší odstín pleti, které nejvíce sluší bravy s náznakem hnědých nebo meruňkových odstínů. Neměly by však být příliš jasné.

Má vaše hříva kaštanovou či červenou barvu? Používejte takové odstíny, které jsou stejně výrazné: zelená pro oči a růžovo-meruňková pro tváře a rty. Oční stíny si vybírejte mechově-zelené a horní linii řas orámujte tužkou v barvě syté hnědé. Tvářím dodejte barvu s pomocí jemné červené. Rty můžete nechat bez povšimnutí nebo používejte odstín růžovo-hnědý.

Líčení vhodné pro brunetky (středně hnědá)

Je-li vaše barva vlasů od karamelového odstínu až po nugátový, můžete se radovat, protože právě vám bude slušet skoro všechno. Vzhledem k tomu, že se jedná o barvu, která není ani příliš světlá, ani příliš tmavá, máte tu výhodu, že si můžete vybírat ze skutečně široké škály barevných variant – od zemitých neutrálních až po ty odvážně, jako jsou korálové odstíny, odstíny ovoce a růžové.

Očí zvýrazněte tak, aniž byste to přehnali – barvy slonové kosti, béžové nebo šedé. Oční linky v modré barvě podél horních řas vám také budou slušet. Lícní kosti zvýrazněte s pomocí smetanově růžové nebo žlutohnědé.

Vašim rtům budou slušet výrazně rtěnky ( i ty výrazné červené), které konečnému make-upu dodají tu správnou šťávu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat jestli mohu zvěřejnit tento článek na svém blogu.
    Předem díky za odpověď
    Tereza Hrubá

Comments are closed.