image courtesy of freedigitalphotos.netKdyž si položíte otázku, jak si čistíte svou pleť, jakými přípravky a jakým způsobem, bude vaše odpověď uspokojující? Bude vaše odpověď uspokojující vzhledem k vaší pleti? Většina žen to netuší, ale právě během čištění a péči o pleť, se dopouští celé řady chyb, které mají na naši pleť obrovský dopad a mohou se projevit buď krátce poté či třeba za několik let, jedná se např. o podráždění, suchost, mastnotu nebo se mohou např. rychleji tvořit vrásky. Které chyby to jsou?

CHYBA Č. 1 – POUŽÍVÁTE NESPRÁVNÉ PRODUKTY
Běžte se podívat do koupelny na produkt, který používáte k očištění pleti. Je jasné, že takových produktů je víc, může se jednat o pěnivý gel, může to být čistící voda, mýdlo nebo třeba čistící mléko oči krém, cokoliv. Všechny produkty si postavte vedle sebe a kriticky zhodnoťte, zda jsou pro vás ty pravé. Skutečně jsou všechny produkty určené pro vaši pleť? Pokud jste majitelka citlivé pleti, je na obale takových produktů psáno, že jsou určené právě pro citlivou pleť? Pokud ne, pak se takových produktů zbavte. Stejně tak pokud máte mastnou pleť a používáte produkty pro suchou pleť. Vždy se doporučuje sáhnout po takovém produktu, který je určen vašemu typu pleti a navíc je určený taktéž pro pleť citlivou. Nesprávná kosmetika může způsobit, že bude vaše pleť po očištění takovým produktem podrážděná a zarudlá.

CHYBA Č. 2 – PRODUKTY OBSAHUJÍ DRÁŽDIVÉ SLOŽKY
Pokud se na chvíli zastavíme u správného výběru produktů, fakt, že máte ten, který je vhodný pro vaši pleť, je jedna věc, druhá věc, kterou byste si měli zkontrolovat vždy, než si nějaký takový čisticí produkt koupíte je, že produkt neobsahuje žádné dráždivé složky, jako jsou umělá barviva, parfemaci, syntetické konzervanty (parabeny), povrchově aktivní látky (natriumlaurylsulfát). Jak ale poznat, že váš produkt obsahuje dráždivé složky? Jednoduše, vaše pleť je po očištění zarudlá a napuchlá.

CHYBA Č. 3 – NEJDRAŽŠÍ NEZNAMENÁ NEJLEPŠÍ
Tato chyba se netýká ani tolik vaší pleti, jako vaší peněženky. Pokud jste si doposud mysleli, že když utratíte příliš mnoho peněz za kosmetiku, vaše pleť bude spokojená, nemusí tomu tak být. Pro vaši pleť je důležité, aby na ni byly aplikovány produkty pro ni vhodné a nedráždivé. Je sice super že nejnovější krém od drahé luxusní značky má takové a takové účinky, ale rozhodně vám nemusí sedět. Doporučujeme vám spíše zainvestovat do kvalitních produktů s přírodními složkami. Nejlepší jsou takové, které mají hydratační vlastnosti navíc.