Snad v každém časopise o kráse se dočtete, že by si pokožka měla odpočinout od nošení make-upu a vůbec všech líčidel. Opravdu tomu ale tak je? Zjistili jsme více.

Některé ženy jsou trendem detoxikace pleti tak posedlé, že si dokonce ordinují dvou týdenní „bezmake-up dietu“, díky které chtějí docílit toho, že pokožka bude moci dýchat a ony tak vlastně budou vypadat krásnější a mladší. Skutečně je ale nutné se vzdávat všech kosmetických zkrášlovačů?

Pravda je taková, že…

Pauza od nošení make-upu vám umožní, že kůže doplní svou přirozenou úroveň vlhkosti, aniž by ji musely uzamykat vrstvy make-upu. Kromě toho se díky takové přestávce vyloučí veškeré zbytky make-upu, které na kůži přetrvávají. Faktem ale zůstává, že dlouhodobý odpočinek od make-upu na vaši pleť nebude mít žádný extra vliv.

Žena může mít krásnou a zdravou pleť i přesto, že se bude každý den líčit, stačí, když se každý večer důkladně odlíčí, aby si pleť přes noc odpočinula, a to jí úplně stačí. Doporučujeme se dvakrát za sebou pořádně odlíčit a pak použít jemný čistící gel na obličej, který vyčistí ucpané póry – jedině tak bude totiž pokožka opravdu dobře dýchat.

Jestliže se přeci jen rozhodnete dát své pokožce dvou týdenní pauzu, asi vás zklameme faktem, že na pleť to opravdu nebude mít žádný výrazný efekt ve srovnání s těmi ženami, které se stále líčí každý den. Vždy záleží na správné péči a odličování, tedy jak často se malujete, vlastně vůbec nehraje roli. I na pokožce bez make-upu se usazuje špína, prach a nečistoty, které je potřeba večer a ráno odstranit.