O peelingu si toho v dnešní době můžete přečíst skutečně hodně, ale pořád jsou zde nezodpovězené otázky a jednou z těch hlavních a důležitých je, jak často můžete vůbec peeling provádět?

Jak často ho používat?

Na toto téma existují různá tvrzení. Například, takoví lékaři z Americké akademie dermatologů se domnívají, že provádění peelingu je vhodné a dostatečné jednou týdně. Odborníci z dermatologie Clinique zase napsali na svých internetových stránkách, že velmi jemný peeling můžete provádět dokonce dvakrát denně. Pokud si to tedy dáme vše dohromady, zůstane nám jediná otázka – komu máme věřit?

Ukázalo se však, že oba dva názory jsou správné. Jedinou otázkou však zůstává, jaký produkt je tedy vhodný pro jemný a přitom účinný peeling?!

Rozmanitost na trhu

V dnešní době nabízí kosmetický trh několik řad výrobků určené pro peeling. Několik z nich je uvedeno níže. Zveřejnili jsme pro vás pořadí od těch nejsilnějších až po ty nejjemnější. Ty pod číslem 1,2 a 3 můžete používat v klidu každý den. Pod číslem 4 a 5 jsou zase peelingové produkty, které je zase vhodné používat pouze jednou týdně. Číslo 6 se zase používá jen jednou za měsíc a v poslední řadě pod číslem 7,8, a 9 jsou zase vhodné pro ošetřování v profesionálních salónech a jejich frekventovanost je dobré konzultovat se svým dermatologem nebo si ji nechat jím rovnou stanovit. V každém případě by se tento typ peelingu neměl používat častěji jak jednou za tři měsíce.

Peelingové produkty

1) Čištění obličeje pomocí obličejového přípravku a jemn= žínky

2) Peeling s obsahem různých částic: polyethylen, mikroperličky, rozdrcené vlašské ořechy, cukr nebo sůl.

3) Kyselina salicylová

4) Peeling s enzymy

5) Glykolová a mléčná kyselina

6) Domácí dermabraze

7) Profesionální chemický peeling s výše uvedenými kyselinami (silnější koncentrace se používá pouze v salonech)

8) Profesionální dermabraze (oxid hlinitá střední koncentrace)

9) Profesionální dermabraze (s částečkami diamantu prachu a písku)