Prsa, která už nejsou pevná a gravitace se nad nimi začíná pomalu ale jistě podepisovat. Víte, co tuto gravitaci způsobuje? My vám to povíme! PS: Můžete si za to sami.

Samozřejmě, že povislá prsa jsou problémem nejen stárnutí, ale také těhotenství. Když ale zapomeneme na tyto faktory, které vedou k povislému poprsí, zaměříme se na ty vaše každodenní návyky, které k prsům jdoucím k „zemi“ více než přispívají.

1) Neustálé držení diet/ jo-jo efekt

Měsíc držíte přísnou dietu, pak to nevydržíte a opět se přejídáte a takhle pořád dokola? Vaše váha se pohybuje jako na houpačce? Pokud ano, nemůžete se divit, že vaše kůže začíná stagnovat. Pokud střídavě hubnete a přibíráte, prsní tkáň se vytahá – něco jako staré punčochy a zpět už to bohužel nejde. Proto doporučujeme se raději zaměřit na zdravý životní styl a s dietami si přestat zahrávat.

2) Kouření

Určitě víte, že kouření oslabuje pokožku a že čím více kouříte, tím méně elastinu pokožka má. Kvůli zplodinám se navíc pokožka špatně prokrvuje, tudíž nemůže být pak ani pružná a zdravá.

3) Příliš namáhavé cvičení

Pokud žijete aktivní život, pravidelně cvičíte, ale nenosíte sportovní podprsenku, je to špatně. Veškeré otřesy, nárazy a jednoduše jakékoliv pohyby, kvůli kterým se dostávají do pohybu i vaše prsa, poškozují jejich pevnost, elasticitu a poté mohou působit „vytahaně“. Sportovní podprsenka prsa podrží na jednom místě a zajistí, že v průběhu cvičení s nimi nebude nadměrně „hýbáno“, a to je přesně to, co je potřeba k pevným prsům.

4) Nošení špatné podprsenky

Je jedno, zda se jedná o klasickou podprsenku, plavkovou nebo třeba sportovní. Pokud máte špatnou velikost, tvar nebo vám jednoduše nesedí, vaše prsa bude podprsenka špatně podpírat. I tím se značně poškozuje kolagen a prsa pak začnou vypadat povisle. Rada zní – nechte si o podprsence pro vás poradit od odborníka.

5) Nepoužíváte opalovací krém

Další velká chyba. Jestliže v létě vystavujete dekolt sluníčku a nenamažete, tak UV záření vede nejen k předčasnému stárnutí pokožky, ale má zhruba stejný účinek na poprsí v tom smyslu, že ubývá množství kolagenu, nehledě na to, že by se mohly objevit i zdravotní komplikace v podobě melanomu může. V létě tedy doporučujeme používat opalovací krémy pod plavky.