Chcete mít krásné vlasy, se kterými budete spokojená, ale víte, že k jejich dokonalosti ještě chybí to, aby jejich barva vydržela? Přiznejme si, že barvení vlasů je sice dělá krásnější, ale méně zdravější, protože barva může vlasy poškodit, přičemž mohou být poté suché a bez života.Pokud se barvíte pravidelně, zřejmě moc dobře víte, co to znamená mít suché vlasy. Mnohé ženy jsou také často nespokojené, protože jejich barva dlouho nevydrží, vybledne a vlasy poté vypadají „nudně“ a nezdravě. Vy ale musíte vědět, že existují i některé přírodní pomocníci, kteří vám zajistí kvalitní ozdravení vašich vlasů, a navíc vám pomohou k tomu, aby barva nebledla a vlasy tak byly stále plné života a lesku.

• TIHLE PŘÍRODNÍ POMOCNÍCI VÁM ZACHRÁNÍ BARVU A VLASY UZDRAVÍ

• Jako první prostředek, který můžeme určitě doporučit, je kvalitní olivový olej. Domácí léčení provedete snadno tak, že vezmete 1/4 šálku olivového oleje, který zahřejete na pánvi. Poté přidáte několik kapek silice z rozmarýnu a zamícháte dohromady. Až budete mít hotovo, pomalu nanesete olejovou směs na vlasy a začnete krouživými pohyby masírovat na pokožce hlavy tak, aby kořeny vlasů olej dostatečně nasákly. Poté si vezmete koupací čepici – je totiž důležité, aby vlasy olej řádně nasákly. Cca po 30-45 minutách vlasy umyjete šamponem, aby došlo k odstranění přebytečných stop oleje. Uvidíte, že vlasy budou opět lesklé, zářivé a hebké.

• Jako druhý účinný produkt můžeme doporučit pivo. Je to nejen skvělý nápoj, ale také přírodní pomocník, který má kouzelné účinky a dokáže vlasy obnovit a vrátit jim ztracený lesk. Pivo funguje především na vlasy suché a barvené. Stačí, když si vezmete půl šálku piva a polejete s ním vlasy, necháte působit pár minut a poté opět opláchnete. Pivo zároveň skvěle bojuje proti krepatění vlasů, takže s ním rozhodně nešlápnete vedle.

• Třetí pomocník se jmenuje majonéza, kterou mají všechny ženy jistě v ledničce. Majonéza dokáže skvěle léčit suché, lámavé a poškození vlasy, které jsou poničené díky barvení. Aplikace je samozřejmě jednoduchá – stačí nanést majonézu na vlasy a nechat působit 10 minut. Poté opláchnete. Může se stát, že aplikace i samotné odstranění majonézy vám zabere hodně času, ale uvidíte, že výsledky rozhodně stojí za to – dočkáte se vlasů lesklých a objemných.

NĚKOLIK TIPŮ PŘED BARVENÍM

Než na své vlasy nanesete svou oblíbenou barvu, ujistěte se, že jsou vaše vlasy skutečně zdravé. Proč? Protože aplikace na zdravé vlasy znamená, že barva chytne rychleji a déle vydrží. Ujistěte se, že vaše vlasy nejsou poškozené. Pokud ano, je nutné je před aplikací nejdříve ozdravit. Je totiž jasné, že člověk by se měl samozřejmě co nejvíce vyhýbat chemickým látkám – ovšem i ty obsahují právě barvy na vlasy. Po barvení každopádně vždy aplikujte výživný kondicionér, který vlasy ochrání. Nechte ho vždy působit několik minut a pořádně jej naneste po celé délce vlasů – od kořínků po konečky.

NĚKOLIK TIPŮ PO BARVENÍ

Po barvení vlasů je důležité dbát na to, abyste se ujistila, že poté použijete správný šampon pro barvené vlasy – resp. takový, který je ošetří a zároveň nebude vymývat barvu. Nezapomeňte ani používat speciální masky na vlasy, které chrání barvu před vyblednutím. Myjte si své vlasy cca 2x týdně. Čím častěji vlasy myjete, tím rychleji se zbavíte krásné barvy. Zároveň nepoužívejte často fén, žehličku nebo kulmu. Dále zapomeňte na česání hřebenem, pokud jsou vaše vlasy mokré – když jsou mokré, jsou křehké a náchylné k lámání. Nezapomeňte používat ani kvalitní séra na vlasy po každém umytí. Vlasová séra udrží hřívu čistou, lesklou a bohatou. Zapomeňte také na chlorované bazény, které mají obrovský vliv na to, jak vaše barva bude vypadat, resp. podporuje vymývání a blednutí barvy.